<p>A Híd növelné a tornaórák számát az alap- és a középiskolákban, valamint sporthivatal létrehozását szorgalmazza.</p>
Több tornaórát és sporthivatalt akar a Híd
Érsek Árpád, a párt képviselője szerint a mai gyerekek keveset sportolnak, és az iskolákban kötelezően legalább heti három tanóra testnevelésre lenne szükség.
„Két testnevelésóra egy héten 90 perc mozgást jelent. A valóságban ez azonban csak 60 perc, mert a 45 perces tanórából le kell számítani az átöltözésre, a tisztálkodásra és az osztályból osztályba átjárásra szánt időt. Egy tanítási napra így átlagban 10 perc mozgás jut. Összevetve azzal, hogy naponta 5,6 vagy 7 órát ülnek a gyerekek az iskolapadban, ez kevés“ – mondta Érsek. Szerinte háromra kellene emelni az iskolai testnevelésórák számát és megnyitni a tornatermek kapuit a tanórák befejezése után is, hogy a fiatalok szabadidejükben is sportolhassanak.
Érsek elmondta, hogy elkeserítő a helyzet a sportklubokban is: „Jelenleg az a helyzet áll fenn, hogy a sportklubok gyerekeket toboroznak köreikbe ahelyett, hogy a tehetségek fiatalok közül válogathatnának. A testneveléstanárok az illetékes személyek abban, hogy döntsenek, melyik fiatal alkalmas milyen sportra és tehetségük alapján sportiskolába vagy sportosztályba javasolni őket.“ Érsek nem ért egyet azzal a módosítással, hogy csak 2,0 átlagig vegyék fel a fiatalokat a gimnáziumokra. A fiatal sportolókat szerinte tehetségük alapján kellene megítélni, csakúgy, mint a művészeti iskolákra jelentkezőket.
A Híd képviselője nehezményezi, hogy azoknak az edzőknek, sportolókkal foglalkozó személyeknek, akik szabadidejükben, minimális bér fejében edzik a fiatal tehetségeket, megadóztatják fizetésüket. „Ezek az edzők szabadidejüket áldozzák fel azért, hogy a fiatal sportolókkal foglalkozzanak és demotiválható lehet, ha most megadóztatjuk azt a kevés pénzt is, amit ezért kapnak.“
Érsek szerint az állam nem foglalkozik eléggé a sporttal, annak finanszírozása pedig átláthatatlan. Azt javasolja, hogy a rendőrség, a katonaság és az iskolaügy kezéből egyetlen közös helyre, valamelyik kormányalelnök kezébe összpontosuljon a sport feletti felügyelet.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.