Kijev/Brüsszel.
Passzív marad az ukrán sereg
Kijev/Brüsszel. Az uniós tagállamok képviselői tegnap elfogadták azt a szankciós keretet, amelynek alapján célzott intézkedéseket, vagyonbefagyasztást és beutazási tilalmat vezethet be az Európai Unió azokkal szemben, akik felelősek Ukrajna területi egységének és szuverenitásának megsértéséért – a lépés értelemszerűen orosz személyek ellen irányul. A konkrét lista még nem készült el azok neveivel, akik felkerülnének a szankciós listára, ám nagyon valószínű, hogy hétfői tanácskozásukon az uniós külügyminiszterek már erről is dönteni fognak. Az Európai Parlament tegnap szintén Ukrajnát támogató lépésekről döntött. Az EU társulási és szabadkereskedelmi megállapodásának politikai részét már jövő héten aláírhatják Ukrajnával – jelentette be Donald Tusk lengyel kormányfő Angela Merkel német kancellárral folytatott megbeszélését követően.
Közös nyilatkozatban szólították fel a legfejlettebb országokat tömörítő G7-csoport vezetői és az Európai Bizottság elnöke tegnap Oroszországot, hogy állítsa le a Krímben megtartandó népszavazás támogatását, amelynek eredményét nem fogják elismerni. Az ukrán hadsereg nem fog beavatkozni az orosz erők által ellenőrzött Krím félszigeten, mert azzal védtelenné tenné az Oroszországgal közös, keleti határát – jelentette ki Olekszandr Turcsinov ideiglenes elnök. Az orosz hadsereg máris körbefogta Ukrajna keleti részét. Az Ukrán Biztonsági Szolgálat a déli Herszon megyében leleplezte az orosz hadsereg egyik felderítő csoportját, és letartóztatta tagjait. Közben a krími hatóságok napokon belül saját tulajdonba veszik a Krím félsziget területén működő ukrán állami cégeket. Részletek az 5. oldalon. (MTI)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.