Schmidt Mária magyar kormánybiztos és a fia, Ungár Péter LMP-s elnökségi tag lapja, a Figyelő tegnap a „Soros-zsoldosok” listáját közölte.
Listázta "Soros zsoldosait" egy magyarországi lap
A Figyelő azt írta: „Megpróbáltunk utánajárni, pontosan kikről van szó, így átnéztük a milliárdoshoz közvetlenül vagy akár csak közvetve kötődő, jelentősebb magyarországi szervezetekben dolgozók névsorát – már ahol egyáltalán van ilyen. A teljes feltérképezés bajosan lehetséges, ahogy azt sem lehet bizonyosan megmondani valakiről, hogy tudatában van-e annak, kinek is dolgozik, vagy éppen milyen küldetést teljesít.” A spekuláns emberei című cikke listázza azokat a politikusokat, civileket és újságírókat, akik a lap szerint benne vannak „Soros 2000 fős zsoldoshadseregében”.
A 2000-es szám egyébként egy korábbi cikkből származik, amely a Magyar Időkben jelent meg, aszerint Tracie Ahern, a Soros Fund Managament volt pénzügyi vezetője állított ilyesmit. Kovács Zoltán kormányszóvivőt a választás előtt meg is kérdezték arról, ki ez a 2000 ember. Akkor azt mondta, szeretnék látni, hogy maguk az érintett szervezetek mit mondanak erről.
A cikket szerző Csanády András listáján CEU-s tanárok között ott vannak egykori miniszterek (Balázs Péter, Bokros Lajos és még az egykori fideszes miniszter, Chikán Attila is), a rendszerváltó volt SZDSZ-es Kis János. A cikk szerint Demszky Gábor is Soros embere, hiszen a CEU akkor jött Budapestre, amikor ő volt a főpolgármester. Ugyanígy Magyar Bálint akkori oktatási miniszter is sorosista a lap szerint.
Természetesen a Magyar Helsinki Bizottság, a Transparency International, az Amnesty International és a Társaság a Szabadságjogokért munkatársait is felsorolják, ahogy az Eötvös Károly Intézet tagjait is. A Menedék – Migránsokat Segítő Szervezet szociális munkásait is megemlítik. Az Esélyt a Hátrányos Helyzetű Gyermekekért Alapítvány és a Romaversitas Alapítvány tagjai is nagyon feldühítették Schmidt Máriáékat.
A lap szerint a korrupcióellenes harc is sorosizmus, hiszen a K-Monitor munkatársai és a Direkt36 újságírói is fel lettek sorolva.
A Mérce azt írta, halottak is vannak a listán: Tóth István György az MTA doktora 2005-ben, Yehuda Elkana 2012-ben, míg Ernst Gellner 1995-ben hunyt el.
Az egyik listázott jogvédő szervezet, az Amnesty International közleményben reagált: „Nagyon szeretném azt mondani, hogy meglep a dolog és felháborodtam. De ehelyett inkább csak szomorúságot és méla undort érzek – mondta Iván Júlia, az Amnesty International Magyarország igazgatója. –
Minden reggel úgy kelünk fel, hogy azt várjuk, ma vajon milyen aljas hazugságot ír rólunk a kormánymédia.
A mai lista egy újabb kísérlet arra, hogy megfélemlítsék a civil szervezeteknél dolgozókat és azok tagjait, támogatóit.”
Egyébként vannak olyan jogvédők, akik nehezményezték, hogy nem szerepelnek a listán, és „petíciót indítottak”, hogy a jövő heti lapszámba már bekerülhessenek.
A petíció kezdeményezője, Koren Miklós közgazdász azt írta, a lista fájóan foghíjas, közel sincs rajta kétezer ember, pedig azt magától Orbán Viktortól tudhatjuk, hogy ennyi zsoldos szolgálja Magyarországon Soros György érdekeit. Ezért akik úgy érzik, méltatlanul lehagyták őket a listáról, jelentkezhetnek. „Segítsünk a Figyelő újságíróinak még több leütésnyi szöveget leadni a jövő héten! Az e heti számban méltatlanul kevés sorosista szerepel, még halott értelmiségeket is föl kellett sorolni, hogy teljen az oldalszám. Ha fájlalod, hogy kimaradtál az e heti listából, írd alá a petíciót!” – írta Koren. (444.hu)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.