A mečiari idők óta ez a legrosszabb parlament – jelentette ki Bugár Béla, a Híd elnöke, a parlament alelnöke.
Bugár: A Mečiar-korszak óta ez a legrosszabb parlament
Bugár közel 30 éve van már a politikában. Mostani kollégáiról azt mondta,
egyes képviselők azt hiszik, ők mondhatják meg, kit csukjanak börtönbe, azt hiszik, ők dönthetik el, ki a bűnös és ki nem.
Bugár ezt tartja a jelenlegi parlament legnagyobb problémájának, mivel az ilyen helyzet állandó feszültséget szül.
Az abortuszról szóló törvényjavaslat kapcsán megjegyezte, néhány koalíciós kollégájával ellentétben fél évvel a választás előtt nem feszegetné ezt a kérdést.
„Meg kell mondanom, ez a legrosszabb parlament, eltekintve attól, amikor Mečiarék megnyerték a választást és azt csináltak a törvényhozásban, amit akartak. Nem akarom beskatulyázni az embereket, de egyes új, tapasztalatlan képviselők keverik a szezont a fazonnal. Például egy bizonyos képviselő asszony odaül az ülést vezető mellé és azt mondja, akkor fogunk önöknek hinni, ha ezt meg ezt lecsukják”
- idézte fel Bugár, hozzátéve, hogy erre vannak a hatóságok.
Megjegyezte, a parlamenti feszültség azt eredményezte, hogy nincs esély normális egyezségre egy-egy törvényről.
Azt mondta, problémát jelentenek a kimondottan szavazatszerzési céllal előterjesztett törvényjavaslatok is, mint az abortusztörvény, amelyet csakis széleskörű szakmai vita után lehetne elfogadni, nem pedig emocionális alapon.
„Nem gondolom, hogy egy ennyire érzékeny, etikai kérdésről fél évvel a választás előtt kellene dönteni a parlamentben, széles társadalmi vita nélkül. Mondom ezt úgy, hogy keresztény-konzervatív politikus vagyok, és az abortuszt bűnnek tartom”
- összegezte Bugár.
„Az alapiskolában mi még rászesültünk volt szexuális nevelésben, felvilágosításban. Nem tudom, hogy most van-e ilyen. Ebbe az irányba kell elmenni, a felvilágosítás felé, hogy mindenki tisztában legyen vele: igen, ez az én testem, de nem mindegy, hogy mit teszek vele, és ez vonatkozik a dohányzásra, az alkoholra, a kábítószerekre is” - magyarázta Bugár.
„Azt nem lehet, hogy közeleg a választás, akkor gyorsan előveszem ezt a kérdést, hátha mögém áll az egyház. Ez sosem működött így, és most sem fog”
- szögezte le a Most-Híd elnöke.
A művi terhességmegszakítást szabályozó törvény módosítását a Smer-SD és az SNS dolgozza ki, a cél, hogy csökkenjen az abortuszok száma. A koalíciós tanácson fognak róla tárgyalni, a Híd nem támogatja a kezdeményezést, mivel az egész társadalmat érintő törvényről van szó, amelyet nem lenne szabad kampányidőszakban módosítani. Az ellenzéki pártok véleménye megoszlik a javaslatról.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.