A múlt héten tartott párizsi, Renaulution elnevezésű online sajtótájékoztatóján ismertette a Renault, milyen tervei vannak az elkövetkezendő öt évben. Kiderült, hogy 2025-ig legalább 14 újdonságot akarnak a piacra dobni.
Így látja a jövőt a Renault
A jövőképet a márka új főnöke, a Seatból érkező Luca de Meo ismertette. Nem rejtette véka alá, hogy a márkára, mint ahogy az egész iparágra is, komoly transzformáció vár. A szigorú uniós károsanyag-kibocsátási normák és a koronavírus-járvány ugyanis többé nem engedi, hogy a márkák egyetlen célja az legyen, hogy a lehető legtöbb autót gyártsák le egy évben.
Ahogy de Meo hangsúlyozta, a mennyiség előtt előnyben részesítik majd a minőséget és az értéket – főként a mobilitást érintő projektek terén. Ez sem jelenti viszont azt, hogy nem dolgoznak majd új modelleken, épp ellenkezőleg: 2025-ig 14 új modellel akar a Renault előrukkolni, ebből hét lesz tisztán elektromos meghajtású. Az egyik legérdekesebb újdonság a Renault 5 modell lesz, amely az előző évszázad 80-as éveiben volt népszerű. Reinkarnációja után már kis városi elektromobil lesz belőle, bemutatását 2023-ra tervezik. A haszongépjárművek esetében a Renault továbbra is a dízelmeghajtásra fog összpontosítani, ám emellett a következő években óriási hangsúlyt helyez majd az alternatív meghajtásokra. Például az E-Tech full-hybrid technológia a Clión kívül belátható időn belül a Captur és az Arkana modellekben is megjelenik.
A tervezett projektek közül az egyik legizgalmasabb a használt autók felújítása. Ebből a célból a márka átalakítja a franciaországi Filsben található gyárát, s már idén megkezdi a munkát, hogy új életet leheljen a használt járgányaiba. A tervek szerint évente százezer autót javítanak majd meg ebben a gyárban, egyebek mellett a használt dízelmeghajtású LCV-járgányokat fogják átalakítani gázüzemű vagy elektromos meghajtású autókra, más személyautókon az elhasznált alkatrészeket fogják kicserélni, hogy ismét visszatérhessenek a közúti forgalomba. Mindezek keretében a már elhasznált alkatrészeket vagy más komponenseket feldolgozzák és újrahasznosítják az új modellek gyártása során.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.