<p>Bűnvádi eljárást kezdeményezett a rendőrség a Legfelsőbb Bíróság elnökének, Štefan Harabinnak a feljelentése kapcsán, melyben azt állítja, Horváth György, Ladislav Orosz és Sergej Kohut visszaélt hivatali jogkörével.</p>
A rendőrség már vizsgálja Harabin feljelentését
Michal Slivka, az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője szerint a rendőrség egyelőre nem konkrét személyek ellen, hanem az ügyben indított eljárást. Azt, hogy egy alkotmánybírót meggyanúsítsanak, az Alkotmánybíróságnak kell engedélyeznie.
Harabin szerint az alkotmánybírók bűne, hogy míg a személyével szembeni eljárások során a múltban többször elfogultság miatt nem dönthettek, amikor fegyelmi eljárást indítottak ellene – melynek eredményeképpen egy évre 70 százalékkal csökkentették a fizetését– már nem voltak elfogultak s rábólintottak a büntetésre. A fizetéscsökkentésről még 2011 júniusában döntött az Alkotmánybíróság, Lucia Žiťňanská akkori igazságügyi miniszter beadványa kapcsán, aki azt nehezményezte, hogy Harabin ismételten sem tette lehetővé a pénzügyminisztérium ellenőreinek, hogy megvizsgálják a legfelsőbb instancia gazdálkodását.
Az érintett bírók nem kívánják kommentálni Harabin feljelentését, Horváth György csupán annyit árult el, hogy a bűnvádi eljárás megkezdéséről beszélt a rendőrséggel s a feljelentéssel kapcsolatban írásos állásfoglalást is elküldött a hatóságoknak, ám az ügy részleteiről nem fog nyilatkozni.
Harabin bűnvádi feljelentését az Európai Emberjogi Bíróság döntésére alapozza, amely tavaly november 20-án igazat adott neki, s elrendelte, hogy a fegyelmi eljárás ügyében újabb döntést hozzanak. Harabin összesen 150 ezres kártérítést akart, de csak 3 ezret ítéltek meg neki.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.