Az ügyvezető portugál miniszterelnök méltatta a hétfőn elhunyt Ferenc pápa „egyedülálló humanista örökségét, empátiáját, az emberek iránti együttérzését és a hozzájuk való közelségét”.
Portugál, osztrák, finn, svéd, ausztrál és új-zélandi vezetők is reagáltak Ferenc pápa halálhírére

Luís Montenegro a kormány sajtószolgálata szerint kijelentette: a Ferenc pápa emléke előtti tisztelgés legjobb módja követni az ő útmutatásait és következetesség példáját az életben.
Ausztriában Alexander Van der Bellen elnök és Christian Stocker kancellár részvétet nyilvánítva kiemelte, hogy az elhunyt pápa „inspirációt jelentett a katolikus hívők milliói és sok más ember számára”. „A társadalmi igazságosság pápája volt, és nagyon közel állt az emberekhez” – tette hozzá Van der Bellen.
Alexander Stubb finn államfő hangsúlyozta, hogy a pápa olyan emberként marad meg az emlékezetünkben, aki a szegénység és a társadalmi igazságtalanság ellen küzdött. „Öröksége vigasz lesz gyászolói számára” – írta az elnök az X közösségi portálon.
Ferenc pápára a szerénysége, valamint a szegénység és a társadalmi igazságtalanság ellen vívott küzdelme miatt fognak emlékezni – írta az X-en Ulf Kristersson svéd miniszterelnök.
Anthony Albanese ausztrál kormányfő közleményében reményét fejezte ki, hogy az ausztráliai katolikusok a pápa „életének adományát ünnepelve” gyászolják a katolikus egyházfő halálát.
Christopher Luxon új-zélandi miniszterelnök az X-en azt írta: „Alázatos emberként Ferenc pápa öröksége rendíthetetlen elkötelezettséget foglal magában a sérülékenyek, a társadalmi igazságosság és a vallások közötti párbeszéd iránt”.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.