Pozsony árban München szintjén van

Prága. Továbbra is Tokió a világ legdrágább városa, a 2. helyre London tornázta fel magát, Moszkva pedig a harmadik – derül ki a Mercer Human Resource Consulting intézet globális, a világ 50 legdrágább városát feltérképező felméréséből.
A felmérés egyik meglepetése, hogy a szlovák főváros, Pozsony a 2003-as 56.

Prága. Továbbra is Tokió a világ legdrágább városa, a 2. helyre London tornázta fel magát, Moszkva pedig a harmadik – derül ki a Mercer Human Resource Consulting intézet globális, a világ 50 legdrágább városát feltérképező felméréséből.

A felmérés egyik meglepetése, hogy a szlovák főváros, Pozsony a 2003-as 56. helyről idén közvetlenül Frankfurt és München mögé felugrott a 44. helyre, s ezzel lekörözte a 49. helyét őrző Prágát. Moszkvát és Szentpétervárt leszámítva Budapest a volt szocialista tömb legdrágább városa, árszínvonala még Chicagót is lekörözte.

A felmérés a külföldi társaságok alkalmazottjai szemszögéből vizsgálja az egyes települések létfenntartási költségeit, amelyek az élelmiszeráraktól a közlekedésen és az energiaárakon keresztül egészen a szórakozásig több mint 200 tételt vesznek figyelembe. Mértékül New York szolgál, amely az indexen 100 pontos: hozzá képest a legdrágább Tokió 130,7, Budapest 84,5, Pozsony 83,9, Prága 83,3, míg a sereghajtó, azaz 50. Athén 82,9 pontos.

Idén főleg a valutaárfolyamok mozgásai okoztak érdemi változást az 50-es világranglistán; az USA-dollár gyengülése olcsóbbá tette az észak-amerikai városokat, míg az euró megdrágította a nyugat-európai városokat. Leginkább a német városok törtek előbbre, továbbá néhány ausztráliai nagyváros.

Jackie Barber, a Mercer Human Resource Consulting szóvivője az utóbbi hat hónapban 11%-kal erősödött euró kapcsán közölte: „A dollár gyengülésének köszönhetően olcsóbb lesz amerikai városokba küldeni az alkalmazottakat.” (ČTK)

Sorrend Város

1. (1.) Tokió

2. (7.) London

3. (2.) Moszkva

4. (3.) Oszaka

5. (4.) Hongkong

6. (6.) Genf

7. (8.) Szöul

8. (15.) Koppenhága

9. (9.) Zürich

10. (12.) Szentpétervár

11. (5.) Peking

12. (10.) New York

13. (17.) Milánó

14. (21.) Dublin

15. (13.) Oslo

16. (11.) Sanghaj

17. (23.) Párizs

18. (42.) Isztambul

19. (34.) Bécs

20. (67.) Sydney34. (37.) Budapest

44. (56.) Pozsony

48. (27.) Riga

49. (49.) Prága

Zárójelben a tavalyi sorrend.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?