Királyhelmec: meglepő visszafogottság

Királyhelmec. Már csak néhány hét van hátra az önkormányzati választásokig, a Bodrogköz központjában – az előző voksolások tapasztalataitól eltérően – szokatlan nyugalom honol. Az itt élők eddig személyeskedéstől sem mentes, kiélezett kampányoknak voltak elszenvedői (és részesei), ám most ennek egyelőre nyoma sincs.

Királyhelmec. Már csak néhány hét van hátra az önkormányzati választásokig, a Bodrogköz központjában – az előző voksolások tapasztalataitól eltérően – szokatlan nyugalom honol. Az itt élők eddig személyeskedéstől sem mentes, kiélezett kampányoknak voltak elszenvedői (és részesei), ám most ennek egyelőre nyoma sincs. A színfalak mögötti esetleges megállapodásokból a város lakossága viszonylag keveset érzékel. Hogy újra eljön-e a jelölteket kölcsönösen lejárató röplapok, túlfűtött kortesbeszédek, a sajtóban egymásnak üzengető, egykori barátokból halálos ellenségekké váló vetélkedők meddő vitájának időszaka, vagy a város érdekében szakmai kérdésekre alapozott, kulturált kampány elé nézünk-e Királyhelmecen, egyelőre nem lehet tudni.

A polgármesteri címért heten szállnak harcba. Pásztor István a Magyar Koalíció Pártja (MKP) és a Smer közös jelöltje. A várost régebben 12 évig irányító, ám a 2002-es választást Nagy Dezsővel szemben elveszítő parlamenti képviselő az esélyesek közé tartozik. Már csak azért is, mert a jelöltek közül ő az egyetlen, akinek a régióban stabil szavazóbázisa van. Az idei parlamenti választásokon Pásztor a városban majd 1000 „karikát” szerzett. A kérdést Királyhelmecen ezért úgy is feltehetnénk, ki az, aki legalább ennyi, vagy ennél több szavazót fel tud sorakoztatni? Erre igazából ketten esélyesek. A városi hivatalt jelenleg irányító Balog József és az ugyancsak független jelöltként induló Zvolenskyné Kiss Gabriella. A Bodrogközi és Ung-vidéki Kulturális Központot igazgató önkormányzati képviselő az 1998-as választáskor mindössze 185 szavazattal maradt el Pásztor István mögött. A többi jelölt sikerére kevesen mernének fogadni. A S.O.S jelöltjeként induló Tóth István mérnök, a városi rendőrséget régebben vezető Pető Péter, a vállalkozó Remák Sándor, vagy a közgazdász Pataky Károly győzelme is meglepetés lenne. Bizonyos számú szavazatot persze begyűjtenek, a kérdés az, kitől vesznek el szavazókat. A végső elszámolásnál ennek komoly jelentősége lehet. A szavazatok megosztásának Királyhelmecen nagy hagyományai vannak, 2002-ben például 13-an érezték úgy, hogy képesek ellátni a város vezetésével járó feladatokat. Akkor Nagy Dezső győzött, ám ő most nem indul.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?