PEDAGÓGUSVÉLEMÉNYEK A TALÁLKOZÓRÓL

Bolla Károly, a füleki Mocsáry Lajos Alapiskola igazgatója nagyon fontosnak tarja a rozsnyói rendezvényt. „Eddig egy kivételével, amikor is tényleg halaszthatatlan ügyeket kellett intéznem, mindig ott voltam a pedagógustalálkozón Rozsnyón.

Bolla Károly, a füleki Mocsáry Lajos Alapiskola igazgatója nagyon fontosnak tarja a rozsnyói rendezvényt. „Eddig egy kivételével, amikor is tényleg halaszthatatlan ügyeket kellett intéznem, mindig ott voltam a pedagógustalálkozón Rozsnyón. Nekem feltöltődést, az ötlettáram bővítését és a kapcsolattartás erősítését jelenti. Annak idején, kilenc éve a Czabán Samu Napok mintájára kezdtem el szervezni a Nógrádi Pedagógustalálkozót. Fontos a szakmai kérdések nyílt megvitatása, kell a találkozás az ország minden szegletében dolgozó tanáremberek között. Önképzéshez, fejlődéshez ad inspirációkat egy ilyen találkozó és erőt ad, ünnepé emelkedik a gondokkal teli hétköznapok mellett” – mondta Bolla Károly.

Gátasi Irén, az érsekújvári Czuczor Gergely Magyar Tannyelvű Alapiskola igazgatónője: „Iskolánkból idén heten veszünk részt a Czabán Samu Napokon, évek óta látogatjuk a rendezvényt, mely nagyon jó alkalmat kínál a szakmai eszmecserére. Felfrissülve, szellemileg megújulva tudunk ezután munkához látni az iskolánkban.”

Štifner Ivett érsekújvári tanítónő: „A korábbi években már részt vettem a Czabán-napokon, minden alkalommal nagyszerű magyarországi előadók osztották meg velünk tapasztalataikat. Felvázolták a korszerű pedagógiát, sajnos a hallottaknak ma még csak néhány elemét tudom hasznosítani az oktatásban, de bízom abban, hogy a helyzet javulni fog.”

Géczi Zita, a dernői alapiskola igazgatónője minden évben elmegy az országos pedagógustalálkozóra. „Idén is elmegyek, talán ki sem tudnám hagyni. Hiszen minden, ami a pedagógiával kapcsolatos, ott elhangzik. Az iskolában is évente indítványozom, hogy aki teheti, menjen el. Most a 15 fős testületből heten leszünk ott. Igazgatóként is nagy segítségemre van a találkozó, mert sok értékes, intézményvezetéssel összefüggő információval is szolgál a rendezvény. Tavaly például a cseh iskolarendszerről szólt egy előadás, amely az ott korábban lezajlott decentralizáció miatt volt hasznos. Ami engem érdekel, az a pedagógus és a gyerek, illetve a szülő viszonya. A magyarországiaktól ebben is nagyon sokat lehet tanulni. Nálunk az még nem olyan természetes, hogy első a gyerek, csak aztán a szülő, végül a pedagógus. Biz-tos, hogy idén sem fogok csalódni a találkozóban. Meggyőződésem, hogy sokat fog adni, hiszen nálunk kevés a magyar nyelv és irodalom oktatásának módszertanával foglalkozó pedagógus. Azt is nagyon fontosnak tartom megjegyezni, hogy nem szeretnénk, ha Rozsnyóról máshová helyeznék a pedagógustalálkozó színhelyét.”

Tóth Sándor, a rozsnyói református alapiskola pedagógusa szintén évente elmegy a találkozóra. „Bár főszervezőként másképp ülöm végig a rendezvényt, mégis azt kell mondanom, hogy évente egyre színvonalasabb a rendezvény. Az előadások lefednek minden részterületet, az óvodától egészen a középiskoláig. Idén az átlagosnál több előadást hallgathatnak meg a résztvevők, akiknek száma elérheti a 300-at is.”

Icso Valéria, a dernői alapiskola pedagógusa betegsége miatt idén valószínűleg nem jut el a pedagógustalálkozóra. „Tavaly voltam először, igaz, csak a második napon, amikor a pályamunkák kiértékelése folyt. De az is nagyon tanulságos volt, mivel én is szeretnék valamikor egy pályamunkával benevezni. A téma biztosan a cigánygyerekek lesznek, akikkel nap mint nap kapcsolatban vagyok.”

Kardos Kornélia, a görgői alapiskola igazgatónője már negyedszer vesz részt a pedagógustalálkozón. „Szakmai szempontból mindenképpen fontosnak találom, hiszen egész Szlovákiából érkeznek Rozsnyóra pedagógusok, akikkel véleményt lehet cserélni. Számunkra, kelet-szlovákiai pedagógusok számára pedig rendkívül nagy előny a találkozó helyszínének közelsége. A programokban azt értékelem nagyra, hogy minden évben az aktuális helyzettől függően állítják össze az előadások témáját, mindig az időszerű problémára helyezik a hangsúlyt. Engem személy szerint az iskolavezetés témakörébe tartozó előadások érdekelnek a legjobban.”

Peniaško Jolán, a szádalmási alapiskola pedagógusa tavaly volt először a pedagógustalálkozón. Bár idén valószínűleg nem tud eljutni, rendkívül hasznosnak tartja az ilyen rendezvényeket. „A tavalyi előadások közül például érdekesnek találtam az iskola mint szolgáltatás témájú előadást. Viszont azok az előadások, amelyek az iskolaügyről, az oktatáspolitikáról szóltak, engem személy szerint nem kötöttek le. Jobban szeretem azokat az előadásokat, amelyek szakmai téren adnak sokat a pedagógusnak.”

(szi, száz, ková)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?