Órát tartott a miniszter

A Selye János Gimnázium az elmúlt tanévben A tolerancia éve címmel indított oktató-nevelőprogramot, melynek keretében több neves szaktekintély adta át ismereteit a diákságnak.

Miklós László elmondta, a környezet nagy kincs, amit védeni kell A szerző felvételeIdén a program Sokszínű természet – sokszínű társadalom néven folytatódott, melynek fővédnöke Miklós László környezetvédelmi miniszter. A környezetvédelemmel, társadalomtudománnyal, irodalommal kapcsolatos előadások, rendhagyó órák közül a tanév második felében kétségkívül az a találkozó emelkedik ki, melynek vendége maga Miklós László miniszter úr volt. Tölgyesi György akadémikussal a Környezetünk és mi című kiadvány hivatalos bemutatójára érkeztek, mely a közelmúltban jelent meg a Pedagógiai Kiadó gondozásában. A könyv egyik legnagyobb erénye, hogy szlovákiai viszonyokról íródott, magyar nyelven.

„Az emberi lény egyedülállósága az, hogy képes a tevékenységeit irányítani és befolyásolni. Ha valami rákényszeríti, célirányosan viselkedik, hogy biztosítsa szellemi és anyagi szükségleteit, ugyanakkor fenntartsa természetes környezete megfelelő egyensúlyát, a természeti erőforrások mérsékletes, nem romboló kihasználását és egészséges környezetét“ – olvasható a kiadványban, melynek összeállításánál a szerzők az oktatásügyi minisztérium tantervéből indultak ki, tehát a benne foglaltak beépíthetők az alapiskolák, valamint a középiskolák egyes tantárgyainak anyagába. A könyv megjelenésének célja az volt, hogy általa olyan információk birtokába jusson az olvasótábor, amelyek pozitív irányban változtatják a természethez való viszonyulásukat.

Egy rendhagyó környezetismereti óra keretében Miklós László átfogó képet vázolt fel a legaktuálisabb környezetvédelmi problémákról, rámutatva a lehetséges megoldásokra. Mivel a környezeti veszélyek globálisak, az egész földgolyót veszélyeztető méreteket öltöttek, az emberiség megfogalmazta a fenntartható fejlődés elvét, azaz megjelent a társadalom tudatos ökológiai reakciója.

A Sokszínű természet – sokszínű társadalom programsorozata áprilisban egy nagy jelentőséggel bíró rendezvénnyel folytatódik. A Selye János Gimnázium és a Komáromi Zsidó Hitközösség szervezésében Holocaust-emléknap kerül megrendezésre. A program célja, hogy megismertesse a komáromi gimnázium tanulóit a vészkorszak történetével, valamint formális és az informális oktatás módszereivel emléket állítani Komárom és környéke egykori zsidó lakosairól. Egy időutazással kezdenek, melynek során a gyerekek különböző történeteket hallhatnak egy komáromi zsidó családról. A család egyik tagja az ő képzeletbeli osztálytársuk, s ezzel kapcsolatban kapnak majd feladatokat, melyeket meg kell oldaniuk.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?