A kassaiak végeztek az első helyen

A Szepsi Csombor Márton Napok rendezvénysorozat keretén belül képzőművészeti vetélkedőre került sor, amelyen alap- és középiskolás diákok vettek részt. A tehetségkutató verseny elsődleges célja a megmérettetés mellett az ügyes fiatalok felkarolása és segítése volt.

A Szepsi Csombor Márton Napok rendezvénysorozat keretén belül képzőművészeti vetélkedőre került sor, amelyen alap- és középiskolás diákok vettek részt. A tehetségkutató verseny elsődleges célja a megmérettetés mellett az ügyes fiatalok felkarolása és segítése volt. A vetélkedőn összesen hét, 4-5 tagú csapat vett részt négy iskolából: a rozsnyói református alapiskolából, a szepsi alapiskolából, a kassai Márai Sándor Gimnáziumból és az encsi Váci Mihály Gimnáziumból. A verseny két részből állt, egy elméleti és egy gyakorlati részből. Az elméleti részben, amelyet összefoglaló néven A hely szelleme – Genius loci címmel illettek, egy-egy előadással kellett készülniük a csapatoknak, amely az adott hely vagy régió szellemiségét, művészetét, lelkületét és hagyományait fejezte ki. Beszélhettek építészetről, alkotókról, tárgyi és szellemi emlékekről. A rozsnyóiak városukról és a város híres szülötteiről tartottak előadást katalógusokkal, albumokkal, képekkel illusztrálták az elmondottakat. A szepsi alapiskolások egy, a város melletti település, Péder helytörténetét dolgozták fel bő fotóanyaggal színesítve. A három szepsi középiskolás csapat közül a negyedikesek a tornai templom történetéről adtak elő, a harmadikosok Szepsi történelmi múltjáról beszéltek, míg a másodikosok Tornagörgő helytörténetét dolgozták fel. A versenyen másodízben részt vevő encsiek a vizsolyi templom történetével foglalkoztak, valamint a Biblia történetét kutatták, a kassaiak pedig a város művészeti életéről tartottak olyan előadást, amellyel méltán érdemelték ki az első helyezést. Miközben az előadások zajlottak, addig az egyéni megmérettetésben szabadon választott témák szerint kellett szabad kreativitásban bizonyítaniuk. Az egyénileg értékelt képzőművészeti alkotások közül, amely a képzőművészeti verseny egyik legfontosabb részét képezte, tíz elvont fogalom közül lehetett szabadon választani, és rajzba önteni. A technikák közül az akvarell, a szén, pasztell, tus, színes ceruza, ceruza és a kollázs technikája állt rendelkezésükre. A legértékesebb díjak a Rovás által felajánlott két, országos jellegű alkotótáboron való ingyenes részvétel volt, amelyet Bacskai Eszter, a rozsnyói református alapiskola 8. osztályos tanulója és Tóth Éva, a szepsi gimnázium másodikos diákja nyert el.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?