Problémákat okozó banki hiteltörlesztés

ÚJ SZÓ-ÖSSZEFOGLALÓA banki hitelt fizetőknek akkor sem kellene kétségbe esniük, ha elveszítik a munkájukat, és emiatt gondjaik akadnak a törlesztéssel. A bankok számukra is több lehetőséget kínálnak, a lényeg azonban, hogy minél hamarabb keressék fel a pénzintézetüket.

ÚJ SZÓ-ÖSSZEFOGLALÓ

A banki hitelt fizetőknek akkor sem kellene kétségbe esniük, ha elveszítik a munkájukat, és emiatt gondjaik akadnak a törlesztéssel. A bankok számukra is több lehetőséget kínálnak, a lényeg azonban, hogy minél hamarabb keressék fel a pénzintézetüket. „Az ügyfelek a nehezebb időszakokra leghatékonyabban úgy készülhetnek fel, ha legalább három vagy hat hónapra elegendő tartalékaik vannak a bankban. Ha gondjaik akadnak, és nincsenek tartalékaik, akkor is igyekszünk megtalálni a legjobb megoldást. Az ilyen ügyfeleknek nagyjából fél évre csökkentjük a havi törlesztő részlet nagyságát” – nyilatkozta Štefan Frimmer, a Szlovák Takarékpénztár szóvivője. Tapasztalataik szerint az emberek többsége fél év után újra képes fizetni az eredeti törlesztő részletet. Frimmer is elismerte azonban, hogy végső esetben a zálogba helyezett ingatlan elárverezésével szerzik vissza a pénzüket.

Addig azonban természetesen az összes lehetséges megoldást kipróbálják. A ČSOB például levélben, SMS-ben vagy telefonon értesíti az ügyfelet, ha akár csak egy törlesztéssel is késik. „Ha az ügyfelünk ezekre sem reagál, a teljes hitelösszeg visszafizetésére szólítjuk fel” – mondta el Zuzana Eliášová, a ČSOB szóvivője. Ha az ügyfélnek nincs elegendő pénze a hitel visszafizetésére, lehetővé teszik számára a részletfizetést is. „Ez esetben azonban alapvető feltételnek számít, hogy már nem késhet a befizetésekkel. Ellenkező esetben a tartozást bírósági úton hajtjuk be” – állítja Eliášová. Ha a bíróságon a bank sikerrel jár, a tartozás behajtását végrehajtóra bízzák. „Az ügyfeleket minden esetben tájékoztatjuk arról, hogy a fizetés elmaradása esetén bírósághoz fordulunk” – mondta el a ČSOB szóvivője, hozzátéve, hogy hasonló módon járnak el a jelzáloghitelek és a fogyasztási hitelek esetében is. Miloš Blanárik, az Első Lakás-takarékpénztár (PSS) szóvivője szerint általában 8-9 hónapba is beletelik, amíg az adósságát nem törlesztő ügyfélre ráküldik a végrehajtót, vagy kalapács alá kerül a vagyona. (mi, SITA, P)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?