Mire ügyeljen a váltáskor

1. Mielőtt kérvényezi a biztosítócserét, ellenőrizze, a jelenlegi biztosítójával szemben nincs-e valamilyen tartozása.

1. Mielőtt kérvényezi a biztosítócserét, ellenőrizze, a jelenlegi biztosítójával szemben nincs-e valamilyen tartozása. Adósság keletkezhet például úgy, hogy a múltban valamilyen okból késett egy vagy több havi díj átutalásával, önkéntes munkanéküliként nem fizette a járulékokat, nem rendezte az éves elszámoláskor keletkezett adósságát, vagy esetleg a biztosító próbál behajtani valamilyen gyógykezelés vagy orvosi ellátás költségeit, mert nem tartotta be az előírt gyógymódot. A biztosítócserével az esetleges adósság nem szűnik meg.

2. Ne dobja ki az előző biztosítás(ok)ra vonatkozó dokumentációt, ugyanis előfordulhat, hogy az előző biztosító évekkel később próbál majd behajtani valamilyen hátralékot. Ha akkor nem tudja majd bizonyítani, hogy az adósságát már rendezte, még egyszer ki kell fizetni, miközben a tartozás jóval magasabb lehet az eredeti hátraléknál – hozzáadódnak a büntetőkamatok, az esetleges végrehajtói díj, a postaköltség. Aki nem rendezi az adósságát az időszerű biztosítójával szemben, azt az Egészségügyi Felügyeleti Hivatal (ÚDZS) 3319 eurós bírsággal sújthatja.

3. Fontos szempont, hogy azok az orvosok, intézmények, melyekhez a leggyakrabban járunk, szerződésben állnak-e az általunk kiválasztott biztosítóval, illetve ha van is szerződésük, a biztosító pontosan mit térít, és miért kell esetleg a betegnek fizetnie. Ha a kezelő- vagy szakorvosunk nem áll szerződésben a kitippelt biztosítóval, a cserét alaposan át kell gondolni. A szerződéssel nem rendelkező orvosnál tett látogatás ugyanis sokba kerülhet, mert ő a szolgáltatásaiért nem a biztosítótól kap pénzt, hanem a páciensének nyújtja be a számlát. Az interneten is ellenőrizhető, hogy az egyes biztosítókkal melyik orvosok szerződtek. A szerződéses orvosokat a biztosítók honlapjain megtalálhatja.

4. Ugyancsak fontos kritérium lehet, hogy a kiválasztott biztosító milyen kedvezményeket kínál az ügyfelek egyes csoportjainak (gyerekeknek, krónikus és súlyos betegeknek stb.), milyen vakcinákat milyen mértékben térít, milyen egyéb megelőző programokkal kecsegtet.

5. Érdemes utánajárni, a kiválasztott intézmény hogyan kommunikál az ügyfelekkel – nem mindegy, a biztosító képviselői milyen hangot ütnek meg, hogyan viselkednek, képesek-e tanácsot adni, szükség esetén segítenek-e kiválasztani a legmegfelelőbb egészségügyi ellátást stb.

6. Egyre több ember számára fontos szempont az ügyintézés módja, például internet közvetítésével van-e mód elektronikus ügyintézésre – mai rohanó világunkban ez nagy segítség főleg a vállalkozóknak, mert akkor a világ bármelyik pontjáról gyakorlatilag a nap 24 órájában bármikor lehet intézkedni. (sza)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?