ÚJ SZÓ-TIPPHa túljutottunk a lakáskeresés és adásvétel összes bonyodalmán, összepakoltuk otthonunkat, és most ott állunk az új lakásunk küszöbén, az új otthonba érkezés első néhány napján érdemes betartani néhány szabályt.Túlélődoboz: Már a beköltözés előtt gondoskodnunk kell egy speciális dobozról,
Első teendők az új lakásban
ÚJ SZÓ-TIPP
Ha túljutottunk a lakáskeresés és adásvétel összes bonyodalmán, összepakoltuk otthonunkat, és most ott állunk az új lakásunk küszöbén, az új otthonba érkezés első néhány napján érdemes betartani néhány szabályt.
Túlélődoboz: Már a beköltözés előtt gondoskodnunk kell egy speciális dobozról, amely segít a minden bizonnyal kaotikus első nap szerencsés túlélésében. A doboz javasolt tartalma: kétnapi váltás ruha minden családtagnak. Tisztálkodó-szerek, törölközők, műanyag evőeszközök, poharak, óra, mobiltelefonok. Az első éjszakához ágynemű vagy hálózsákok. Néhány üveg ásványvíz. Olló vagy kés a dobozok bontásához.
Takarítás: Mire van először szükségünk az új házban? Elsősorban takarítószerekre: seprű, porszívó, tisztítószerek mindig legyen kéznél, mert a legszebben átadott lakásra is ráfér egy nagytakarítás. A tisztítófestés a leghatásosabb a falakra és a mennyezetre, a padlót pedig mindenhol mossuk fel fertőtlenítőszerrel.
Ágyak: Érdemes az ágyak matracait használnunk ideiglenesen, mégis kényelmesebb, mint a földön aludni. Ha ennél nagyobb komfortra vágyunk, ne pakoljuk el költözés előtt túl mélyre az ágyak alkatrészeit.
Szomszédlátogatás: A jó első benyomás akár hosszú évekre meghatározhatja a szomszéddal való viszonyt, ügyeljünk tehát rá, hogy csak magunkról beszéljünk és mutatkozzunk szerénynek. Ne kezdjük azzal, hogy a virágláda útban lesz a folyosón, vagy hogy álljon el azonnal a garázshelyünkről.
Helyi szokások: Bár a közös költség összegét már megkérdeztük, ne feledjünk érdeklődni a rendszeres eseményekről, szolgáltatásokról, amelyek a mindennapi életben szükségesek vagy a társasházban, lakóközösségben való együttélést könnyítik meg. Lényeges információ, hogy mikor jut ránk a sor a folyosó takarításakor.
Zárcsere: Ne hagyjuk a régi zárakat a helyükön. Ha már beköltöztünk, első dolgunk legyen, hogy lecseréljük a zárakat. Ez még akkor sem indokolatlan, ha vadonatúj lakás első tulajdonosai vagyunk (kivéve, ha extra drága biztonsági ajtót szereltek fel nekünk). Ha nem magunk gondoskodtunk a zár beszerzéséről, nem lehetünk biztosak benne, hogy nem jutott-e el valakihez egy extra kulcs vagy annak másolata.
Ellenőrzött elődök: Alaposan nézzük át a lakást, mielőtt még helyükre tologatnánk a bútorainkat, és kipakolnánk emléktárgyainkat. Mielőtt beköltöznénk, térképezzük fel az ott hagyott hibákat. Elképzelhető, hogy csúnya beázást vagy festékhibát takart el az előző tulajdonos szekrénysora, amelyet tulajdonosa azért húzott oda, hogy megtakarítson egy kis felújítási költséget eladás előtt. (mi)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.