Túlestünk az aranyláz időszakán

Pozsony. Számunkra új gazdasági fogalommal ismerkedhetünk, ez pedig az outsourcing. Az outsourcing a fő irányhoz nem tartozó tevékenységek kiszervezése. Lényege, hogy a fejlesztést nem a megbízó telephelyén végzik, hanem előre egyeztetett időpontokban kap részletes beszámolót a fejlesztés állapotáról.

Pozsony. Számunkra új gazdasági fogalommal ismerkedhetünk, ez pedig az outsourcing. Az outsourcing a fő irányhoz nem tartozó tevékenységek kiszervezése. Lényege, hogy a fejlesztést nem a megbízó telephelyén végzik, hanem előre egyeztetett időpontokban kap részletes beszámolót a fejlesztés állapotáról. A fejlesztés megszervezéséről, helyéről és lebonyolításáról a megbízott gondoskodik. Nálunk már 6 éve tevékenykedik az ágazat egyik legnagyobbja, a Capgemini. Szlovákiában csaknem másfél évtized után véget ért az „aranykorszak” – állítják a világszerte több mint 48 ezer alkalmazottat foglalkoztató Capgemini vezetői. Az outsourcing szolgáltató vállalat csúcsvezetői Jack London után szabadon a klondike-i aranylázhoz hasonlították azt a folyamatot, amely kis- és nagyprivatizációként vonult be az ország gazdaságának történetébe, és egyben utaltak arra is, hogy a piacon ma már tényleg csak az életképes cégeknek van helyük.

Ján Bagin, a vállalat szlovákiai részlegének vezérigazgatója elmondta, hogy a Capgemini tevékenysége elsősorban az információs rendszerek és technológiák közvetítésére irányul, ezen belül ügyfeleik tevékenységének hatékonyabbá tétele az elsődleges cél. Bár a szolgáltatásoknak ez a formája még nem eléggé ismert Szlovákiában, hozzáfűzte, hogy valamennyi, a piacon lévő outsourcing cég komoly vetélytársnak számít – éppen a piac zártsága miatt. Klaus Fekete, a Capgemini Austria vezetője szerint Szlovákia, Csehország és Magyarország egyre inkább kezdi érdekelni a nyugati befektetőket, ám ezek a piac ismeretének hiányában gyakran tanácsra szorulnak. A Capgemini minden országban igyekszik megszólítani az adott ágazatban legnagyobb tapasztalattal rendelkező szakembereket; ennek köszönhető, hogy komoly sikereket tudhatnak maguk mögött – így az ország két mobiltelefon-működtetőjével, bankok sorával, illetve gáz- és áramszolgáltató vállalatokkal történő együttműködést. Jelenleg pedig a schengeni információs rendszer megalkotásán fáradoznak. Talán áldásos volna, ha a magánszférán kívül az állam- és közigazgatás is igénybe venné a hasonló cégek szolgáltatásait. Az outsourcing az állami szférában még ma is tabunak, mellőzött dolognak minősül. Pedig a magánszférában bevált módszerek alkalmazásával az állami hivatalokban is egyszerűbbé válna az ügymenet, ami persze jelentős megtakarításokkal is járna. A gond mindössze az, hogy a modernebb technológiák és munkamódszerek bevezetésével sok állami és közalkalmazott az utcára kerülne, ami – tekintettel jelentős létszámukra – megengedhetetlen. (-la-)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?