Borítéknyitás már ma délután, döntés később

Pozsony. Ma derül ki, mely társaságok érdeklődnek a Szlovák Villamos Művek (SE) iránt, és ki mennyit ajánlott fel a cég privatizációs tenderében. A borítéknyitásra ma délután kerül sor a Nemzeti Vagyonalapban. Hírek szerint öt társaság jelezte, hogy szeretne hozzájutni az SE többségi, azaz 66%-os részvénycsomagjához.

Pozsony. Ma derül ki, mely társaságok érdeklődnek a Szlovák Villamos Művek (SE) iránt, és ki mennyit ajánlott fel a cég privatizációs tenderében. A borítéknyitásra ma délután kerül sor a Nemzeti Vagyonalapban. Hírek szerint öt társaság jelezte, hogy szeretne hozzájutni az SE többségi, azaz 66%-os részvénycsomagjához. Az egyik komoly érdeklődő a cseh ČEZ, amely ezzel a vétellel közép-európai pozícióját szeretné erősíteni. Az csak a ma délutáni, a PricewaterhouseCoopers privatizációs tanácsadó jelenlétében történő borítéknyitáson derül ki, hogy milyen vételi árat ajánlott. A cseh sajtó emlékeztet arra, hogy a ČEZ a három disztribúciós vállalatból álló bolgár villanyszolgáltató társaságot a két héttel ezelőtt lezárult tenderben 280 millió euróért, azaz megközelítőleg 11,385 milliárd szlovák koronáért szerezte meg. Cseh sajtóforrások szerint „a Szlovák Villamos Művekért nyilván többet kínál”. A szlovák vállalat magánosítását élénken figyelő lapok a másik nagy érdeklődőnek az orosz RAO-UES energetikai óriást és az olasz Enel társaságot tartják. Mindhárom társaság a szlovák atomerőművek feletti ellenőrzést is szeretné elnyerni. Ezzel szemben az osztrák Verbund és a német E.ON nem kérnek a szlovák atomerőművekből. Ugyanakkor a Dzurinda-kormány első körben annak akar esélyt adni, aki mindent visz, azaz az apátszentmihályi (Jaslovské Bohunice) és a mohi erőművet egyaránt. A kormány eddig nem jelezte, milyen bevételre számít az SE privatizációjából. Az elemzők emlékeztetnek: a vételi árat csökkenthetik az SE milliárdos, a mohi atomerőműben befagyasztott költségei, az átütemezett hitelek vagy az atomhulladék megsemmisítési alapjának hiányos forrásai. A PricewaterhouseCoopers augusztus 12-ig tanulmányozza át a beérkezett ajánlatokat, és tesz javaslatot a privatizációs bizottságnak. Az SE 3 atom-, 2 hő- és 34 vízi erőművet üzemeltet. Nettó nyeresége tavaly elérte az 1,31 mld koronát szemben az egy évvel korábbi 234,91 millióval. Az eladásból származó bevételei 47,71 milliárd koronára nőttek a 2002-es 42,80 milliárdról. (t, g)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?