A magyar kormány továbbra sem építi meg a vízlépcsőt

Budapest. Még az idén megalakul a magyar kormány novemberi határozatának megfelelően a Bős-Nagymarosi vízlépcsőrendszerrel kapcsolatos kormányzati feladatokat koordináló tárcaközi bizottság, a környezetvédelmi és vízügyi miniszter vezetésével.

Budapest. Még az idén megalakul a magyar kormány novemberi határozatának megfelelően a Bős-Nagymarosi vízlépcsőrendszerrel kapcsolatos kormányzati feladatokat koordináló tárcaközi bizottság, a környezetvédelmi és vízügyi miniszter vezetésével. A testület létrehozása és a magyar-szlovák tárgyalásokat vezető kormánymeghatalmazott napokban várható kinevezése előtt Persányi Miklós környezetvédelmi és vízügyi miniszter találkozott a Bős-Nagymarosi vízlépcsőrendszer kérdésével régóta foglalkozó civil szervezetek, valamint a tudományos élet képviselőivel, hogy véleményük ismeretében hozzon döntést a további lépésekről.

Persányi Miklós hangoztatta: a magyar kormány nem épít vízlépcsőt, az ország számára a jelenlegi állapot hosszú távon kedvezőtlen, ezért a szaktárca arra törekszik, hogy a másfél évtizede erősen átpolitizált kérdés megvitatását biztos szakmai alapokra helyezze. A miniszter a találkozón kiemelte: a szaktárca törekvése az, hogy az ügyben megszerezze a társadalom többségének bizalmát, kialakítsa az érdekeltek számára megfelelő álláspontot, és Magyarország érdekeit hatékonyan képviselje a kétoldalú, illetve a nemzetközi tárgyalásokon. Elhangzott: a hágai bíróság döntésének végrehajtása, a vitás ügyek megnyugtató rendezése, különösen az európai uniós csatlakozás küszöbén mind a magyar, mind a szlovák fél elsőrangú érdeke. A megegyezésre reményt ad, hogy a szlovák féllel más területeken évek óta hatékony az együttműködés.

1999 óta működik a Magyar-Szlovák Környezetvédelmi és Természetvédelmi Együttműködési Vegyes Bizottság, amelynek 9 munkacsoportja fogja össze a környezeti elemek védelmével, a környezeti hatásvizsgálatokkal, a környezetbiztonsággal, a természetvédelemmel, a környezet-egészségüggyel kapcsolatos tevékenységet. Ennek keretében kiemelten kezelik és védik a határ menti természeti értékeket is. A közös vízgazdálkodási feladatok összehangolását a Magyar-Szlovák Határvízi Bizottság végzi.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?