A neurológus tanácsai az agyi frissességért

qqq

Egy fiatal neurológus osztotta meg a közösségi hálón a gyakorlatban szerzett tapasztalatait. Három olyan mindennapi szokástól óv, amelyek befolyásolják az agyműködést.

Emily McDonald egyfajta agytréner. Idegtudományi háttérrel rendelkezik, és a TikTokján osztja meg tudását. Egy nemrégiben készült videóban három tippet vázolt fel, amelyek az agyi frissességet védik.

Először a reggelre koncentrált, ami az egész napot befolyásolja. Mint Emily McDonald elmondta, ébredéskor az agy "théta-ból alfa" agyhullámokra vált, ami azt jelenti, hogy "tudatalattink programozható állapotban van".

Szerinte ilyenkor az agyunk szuggesztív, és ez egész nap befolyásolja a hangulatunkat. Automatikusan a mobiltelefonunkért nyúlunk, hogy először az órát, majd a híreket nézzük meg. Először megjutalmazzuk magunkat azzal, hogy még tíz percet szundikálunk az ágyban, majd azon tűnődünk, mi történt a világban estétől reggelig. Mindezek mögött a dopamin áll, egy neurotranszmitter, amely segít az agy jutalmazási rendszerének és örömközpontjainak irányításában. A dopamint azért szeretik a függők, mert ez egyfajta jutalom, amely feltölti a szervezetben a szintjét.

Emily McDonald szerint, ha folyamatosan a telefonunk után nyúlunk, akkor reggelente sok negatív és stresszes üzenetet kapunk első dolgunk lesz. 

"Rendkívül fontos, hogy mit teszünk a fejünkbe" - mondta a videóban.

Ehelyett azt tanácsolja, hogy változtassunk ezen a szokáson, és ébredés után koncentráljunk a pozitív megerősítésekre.

 "Próbáld meg, hogy ébredés után legalább 20-30 percig ne nézz a telefonodra".

Hasonlóképpen, lefekvés előtti este is így kell eljárni. Javasolja, hogy egy órával lefekvés előtt kapcsoljuk ki a tévét, a laptopot és a telefont.

Második tanácsa arra vonatkozóan, hogyan tartsuk az agyunkat évekig frissen, az étkezésünkkel kapcsolatos. Megjegyezte, hogy a feldolgozott élelmiszerek összefüggésbe hozhatók a kognitív öregedéssel, ami agyi ködképződéshez és felejtéshez vezet. "A bél-agy kapcsolat nagyon is valós" - hangsúlyozta. Változásként azt javasolta, hogy iktassuk ki a feldolgozott élelmiszereket az étrendünkből, és térjünk át a "jó" zsírokban, friss termékekben és teljes kiőrlésű gabonákban gazdag étrendre.

A fiatal neurológus végül az önmeggyőzésre összpontosított, ami szerinte legalább annyira jót tesz a léleknek, mint az elmének. 

"Amit mondasz magadnak, az megváltoztatja a világképedet" - magyarázta Emily McDonald, hozzátéve, hogy ha azt mondod magadnak, hogy "a mai nap egy nagyszerű nap lesz, az agy olyan dolgokat fog keresni, amelyek pozitívak". 

Ha pedig azon kapod magad, hogy negatív lelkiállapotban vagy, akkor kényszerítsd magad arra, hogy mondj három pozitív dolgot. Javasolta a reggeli meditációt is munka előtt. 

"Ez növeli az új sejtek születését a hippokampuszban, amely a tanulással és a memóriával foglalkozik. És ezért fiatalon tartja az agyunkat".

(zdravie-pluska)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?