Fotó: Getty Images/Picture Aliance
Egy millenniumi generációs már 40 éves korára milliomossá válhat
Az átlagos millenniumi generációsok (1981 és 1996 között születettek) már két évtizedes munkáskarriert tudhatnak maguk mögött. Bár néhányan várhatóan előbb-utóbb a szüleik vagyonába ülhetnek, a túlnyomó többségnek a sajtát tudására kell támaszkodnia.
Hirtelen nagy összegű pénzhez jutni például lottónyeremény révén valószínűleg a legegyszerűbb módja lenne, de vannak olyan utak is, amelyek némi erőfeszítést igényelnek. Csak követni kell azt az öt legfontosabb alapelvet, amelyről a Yahoo ír.
1. Legyen oka a vagyonépítésnek
Nehéz pénzt megtakarítani, ha az ember nem konkrét okból teszi. Célszerű előre megmondani magadnak, hogy életed elején szeretnél-e milliomos lenni, vagy csak nyugdíjas korodban. A nagyobb pénzügyi függetlenség fiatalabb korban mindenképpen vonzóbb, és a végső cél az kell legyen, hogy még a hagyományos nyugdíjkorhatár előtt legyen 1 millió vagy annál több a számlán.
2. Automatizált megtakarítások
Ha minél korábban szoktatod magad a megtakarításhoz, közelebb kerülhetsz a milliomos státuszhoz. A megtakarítási terv felállítása elengedhetetlen. Egyes munkáltatók lehetőséget kínálnak automatikus levonásokra a fizetésedből. Vagy bárki beállíthat egy egyéni átutalást a folyószámláról, hogy a fizetés egy részét megtakarításba helyezze, mielőtt elköltené.
3. Adókedvezmények
Minél kevesebb pénzt kell az államkasszába befizetni, annál többet tudsz megtakarítani és befektetni magadnak. Legyen szó megtakarítási számláról, magas levonású egészségbiztosításról vagy az adómentesség különböző formáiról, az adókedvezményes lehetőségeket alaposan meg kell vizsgálni.
4. Befektetés részvényekbe
A tőzsdei volatilitás ijesztő lehet, de az erős piaci hozamok kulcsfontosságúak lehetnek a milliomossá válás felé vezető úton. A részvénypiac évente átlagosan tíz százalék körüli hozamot ér el, ha az osztalékokat újra befektetjük. Ha a befektetések 8 százalékos éves hozamot érnek el, 20 év alatt elérhetjük az egymillió eurót, havonta nagyjából 2000 eurót kell befektetni.
5. A drága adósság tabu
Minél több pénzt költünk kamatra, annál kevesebbet tudunk megtakarítani és befektetni. Az olyan kiadásoknál, mint a jelzáloghitel vagy az autó törlesztőrészlete, óvatosnak kell lenni. Egy nagyobb ház csábító lehet, de korlátozhatja a pénzügyi függetlenségre vonatkozó terveket. Vigyázzon az olyan hitelkártyákkal is, amelyek magas kamatokkal terhelik meg.
(trend)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.