Ha túlzott óvatosságból nem akarjuk megvárni a május derekán érkező fagyosszenteket, akkor mindenképpen eljött a téli gumiabroncsok leszerelésének ideje.
Nyári gumiabroncsok – vásárlás, csere, tárolás
1. Az áttelelt nyári abroncsokat kívülről-belülről alaposan tisztítsuk meg. Ha ősszel már a mintázatuk „határmélységén” szereltük le őket, érdemes fontolóra venni a cseréjüket.
2. Ha új abroncsokat kell vásárolnunk, azok ne legyenek szélesebb futófelületűek és kisebb oldalmagasságúak, mint amilyenek a kocsinkhoz elő vannak írva. Ezzel csak a fogyasztást növelnénk, illetve „rázósabbá” tennénk az autót. (Példa: a műszaki igazolványban 195/65 R15-ös gumiméret szerepel; ebben az esetben fölösleges pénzkidobás például 205/55 R15-ös abroncsokat vásárolnunk.)
3. Leszerelt téli abroncsainkat – megtisztítva – száraz, vegyi kigőzölgésektől mentes helyen raktározzuk. Ha vízszintesen fektetjük őket egymásra, sorrendjüket a nyár folyamán legalább egyszer cseréljük meg; ha függőlegesen állnak, legalább kéthavonta fordítsunk rajtuk egy negyed fordulatot. Ugyanez érvényes akkor is, ha felakasztva tároljuk őket.
4. A vásárlásról még annyit, hogy kerüljük a szupermarketekben kapható olcsó, ám többnyire újrafutóztatott abroncsokat. Az újrafutóztatás ugyanis azt jelenti, hogy kilométerre tervezett élettartamuk egyszer már lejárt; és hiába a megújított futófelület, ha az abroncs oldalfala, vázszerkezete magán viseli 50-60 ezer kilométer nyomát. Az új gumiabroncsok kínálata óriási: legalább 25 márkából válogathatunk, a legkülönbözőbb ár- és méretosztályban.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.