Pozsony. Annak ellenére, hogy a vasfüggöny már rég leomlott, továbbra sem problémamentes az utazás Európa keleti és nyugati része között. A brüsszeli központban azonban nem szeretnék, ha ez az állapot a jövőben is fennmaradna, ezért már most dolgoznak azon, hogy a kontinens a jövőben ne legyen kettéosztva.
Mellékúton Európába
Pozsony. Annak ellenére, hogy a vasfüggöny már rég leomlott, továbbra sem problémamentes az utazás Európa keleti és nyugati része között. A brüsszeli központban azonban nem szeretnék, ha ez az állapot a jövőben is fennmaradna, ezért már most dolgoznak azon, hogy a kontinens a jövőben ne legyen kettéosztva. A gazdaságilag fejlettebb nyugati és a volt szovjet szatellit államokat tömörítő keleti rész között 2020-ig kellene megépülnie a legfontosabb közúti és vasúti folyosóknak. A csatlakozó országokban ugyanis hiányzik nemcsak a jól kiépített autópálya-rendszer, hanem a minőségi vasút is. Az Európai Bizottság ezért a transzkontinentális utak kiépítésére 235 milliárd eurós összeget szán. 2020-ig ez évente 0,16 százaléka lesz az európai uniós bruttó hazai terméknek. Szlovákiát közvetlenül három nagy európai korridor érinti. A vasút esetében Pozsonyt köti össze Párizzsal, Zsolnát pedig a lengyel Gdanskkal. Az autópályák pedig Európa északi részét kötik össze Dél-Európával. (s)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Korábbi cikkek a témában
2012. 08.19.
A Pozsony–Kassa szakaszon autózva
2012. 08.19.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.