A Nagy Rali idén is a Mitsubishiről szólt

Ezerkilencszázhetvenkilenc óta létezik ez az őrület, tíz-tizenkét ezer kilométeren keresztül. Huszonhárom év alatt áldozatául esett már teve, ló és tuareg ugyanúgy, mint versenyzők, kísérők és navigátorok – köztük például az is, aki az egészet kitalálta.

Ezerkilencszázhetvenkilenc óta létezik ez az őrület, tíz-tizenkét ezer kilométeren keresztül. Huszonhárom év alatt áldozatául esett már teve, ló és tuareg ugyanúgy, mint versenyzők, kísérők és navigátorok – köztük például az is, aki az egészet kitalálta. Aki itt győzni tud, természetesen nem akármilyen pilóta – de minden tisztelet és elismerés mellett mégsem övé a legfőbb érdem. Hanem az autóé, még pontosabban a csapaté. Azé a csapaté, ahol a versenyző végig annyival mehet, amennyi benne van, mert egyetlen pillanatig sem kell a kocsit féltenie: ha bármi történik, perceken belül ott a szervizkamion. Azé a csapaté, amelynek szerelői a depóban MINDIG MINDEN olyan alkatrészt kicserélnek, amelynek hibája megakadályozhatja a továbbhaladást; akkor is, ha azon semmiféle károsodás nem látszik. Ezek közül az élcsapatok közül is toronymagasan kiemelkedik a Mitsubishi.

Lássuk csak sorjában: a japán márka eddig hétszer nyerte meg a világ legnehezebb raliversenyét. Összehasonlításképpen: az utána következő Citro_n és Peugeot négyszer-négyszer. A Mitsubishi az egyetlen, amely négy, vagy még annál is több autót volt képes „behozni” a célba úgy, hogy előttük és közöttük senki más nem volt. A „három gyémánt” adta tavaly a verseny első női győztesét, aki mellesleg idén ugyanezekben a színekben második lett. Egyedül a Mitsubishinak volt a verseny történetében olyan csapata, amelyben egyszerre három Dakar-győztes állt rajthoz – ráadásul számuk a célban négyre növekedett. Ez éppen az idén történt, tehát a versenynek abban az évfolyamában, amely a japán márka minden eddiginél nagyobb sikerét hozta az úgynevezett személygépkocsi-kategóriában. Szinte hihetetlen, de igaz: tíz szakaszgyőzelem a tizenhatból, a célban pedig – nyolc Mitsubishi Pajero az első nyolc helyen! A győztes kocsit a Hiroshi Masuoka–Pascal Maimon páros vezette, a második helyen a tavalyi győztes Jutta Kleinschmidt végzett, Andreas Schulzzal az oldalán. És így folytathatnánk a felsorolást egészen a tizenhatodik névig.

Mit lehet ehhez hozzáfűzni? Tulajdonképpen semmit; ez az eredmény valóban önmagáért beszél. S hogy mi van mögötte, azt mindenki tudja, aki csak egyetlen képes összefoglalót is megnézett a versenyről. Itt már célba érni is kicsit hőstett, kicsit emberfeletti teljesítmény. De zsinórban nyolc autóval a többiek előtt... No comment.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?