Növényvédő szerek jönnek-mennek, a BASF marad

BASF

Marian Čeleš, a BASF szlovákiai kereskedelmi és marketingstratégiai menedzsere a nyitrai konferencián arról tartott előadást, hogyan változott a „vegyszerpiac” az évek folyamán, és most milyen megoldásokat kínál a cég a gazdáknak.

A termelés hatékonyságának növelése, az új termelési technológiák, valamint az új kórokozók megjelenése a gombaölő szeres védelem óriási mértékű fejlődéséhez vezetett. A gombaölő szeres BUMM még az 1970-es évekre vezethető vissza, viszont az akkoriban és még az előtt bevezetett hatóanyagok közül ma már sok nincs a piacon. Viszont újak látnak napvilágot. „A BASF folyamatosan folytat kísérleteket a hatóanyagokat illetően. Jelenleg több mint 200 hatóanyag áll a rendelkezésre, de ezek közül csak néhányat alkalmazunk a gyakorlatban. A hatóanyagok egyik csoportja az MBC (metrafenon), a másik az SDHI (fluxapyroxad) a harmadik a Qol (pyraclostrobin), a negyedik az azolok. Alapkövetelménynek számít manapság a gombaölő szeres védelemben a hatékonyság, környezetvédelmi profil, biztonságos alkalmazás, rezisztencia kérdése” – vázolta Marián Čeleš.

A szakember kitért a búza védelmére, amelyben a legfontosabb és legalapvetőbb a helyes agrotechnológia betartása, valamint a gombaölő szeres védelem. Meggyőződése szerint a legmagasabb hatékonyságot a BASF AgCelence technológiája biztosítja, amely újfajta gondolkodási módot jelent a növénytermesztésben. Az AgCelence-technológiával bíró készítmények a BASF termékei közül a legtöbbre képesek, melyek eleget tesznek a modern kor kihívásainak. Ezek olyan prémium minőségű termékek, melyek a termesztéstechnológia és termesztési feltételek optimális egybeesése esetén a legtöbbet hozhatják ki a választott növényfajtánkból. Az AgCelence nem más, mint egészségesebb növények, jobb minőségű termés, magasabb hozam – mindez a környezet alacsonyabb terhelése mellett. Marian Čeleš még hozzátette, hogy a BASF olyan hatóanyagú gombaölő szereket kínál, amelyek továbbra is maradnak használatban, ilyen a piraclostrobin, metrafenon, fluxapiroxad, és a tavaly bevezetett revysol.

(czm)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?