<p>Kampánylik, a 63-as főút mellett (is) szinte kompozíciókban mosolyognak ránk a politikusok, akad olyan párt, amelyik kilométerenként más problémára ígéri a megoldást.</p>
Parlamentbe tart a bunyós
Komáromban, ha utunkat a bevezető körforgalom után a városközpont felé folytatjuk, a sárga-kék benzinkút mellett Róbert Kaliňák, a Smer alelnöke, parlamenti képviselője, amatőr főszerkesztő ígér biztonságot az állampolgároknak, és mivel ilyenkor szokás, hogy a párt vezető politikusai megtámogatják a helyi arcokat, mellette Vladimír Matejička, a párt komáromi képviselője mosolyog.
Kell is a láttatás a honatyának, mert ha megnézzük a parlament honlapját, láthatjuk, eddigi tevékenysége okán nemigen nyílt alkalmunk felfigyelni rá. Matejička holmi futottak még középkádernek nem nevezhető, jelenleg a 44. a pártlistán, ami azt jelenti, hogy 2010-hez képest egy helyet rontott (viszont befejezett egy egyetemet), 2006-ben is a 43. volt. Akinek nincs regionális hirdetésiújság-hálózata, mely a 150. helyről is a parlamentbe repítené őt, a 43-44. hely miatt sírva zokoghatna: csak banántakarító lehetek a parlamentben, arra most úgyis nagy az igény, a Smer listáján azonban ez még bőven befutó hely. Valószínű tehát, hogy Matejička most is bejut a törvényhozásba, ahol méltó utóda lehet Ján Kvorkának. Úgy látszik, a Smer szereti a durva arcokat.
Hogy Szlovákia következmények nélküli ország, az is mutatja, hogy egy parlamenti képviselő nyíltan, a tévékamerák előtt dulakodhat egy állampolgárral, úgy, hogy erről a vezető kereskedelmi televízió nem számol be, noha jelen van, a szlovák napilapok pedig teljesen ignorálják ezt. Elvégre csak egy magyart lökdösött. 2010 júliusában egyetlen embernek volt bátorsága, hogy Komáromban a testével próbálja megakadályozni a Cirill és Metód-szoborcsoport áthelyezését – mely nem szobrászati, hanem hatalmi kérdés volt –, Bósza Jánosnak. Matejička egy csicskásával megpróbálta eltaszigálni őt, személyi szabadságában korlátozva, noha áldozatuk szlovákul, és jól érthetően kifejezte, nem kívánja, hogy fogdossák őt. Akkor sem tágítottak, mikor Bósza a földre esett/feküdt (ez interpretáció kérdése).
Ez az eset nem szlovákkérdés, magyarkérdés, autonómiakérdés vagy Bósza-kérdés, szimpla jogi kérdés. A parlamenti képviselő nem hatóság, nem fogdoshatja-taszigálhatja az állampolgárt, ha az erre kifejezetten nem szólította fel. Ha ön sem szeretné, hogy az ököljogot nyíltan és gátlástalanul preferáló személyek üljenek a tekintélyét lassan egyébként is elvesztő parlamentben, ne szavazzon rájuk!
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.