Orbán: Magyarország 2004-et kvázi időpontnak értelmezi

Noha az Európai Unió részéről mind a mai napig nem hangzott el konkrét időpont Magyarország felvételére vonatkozóan, kvázi időpontnak tekintjük azt a kijelentést, hogy egyenrangú országként vehetünk majd részt az Európai Parlament 2004.

Noha az Európai Unió részéről mind a mai napig nem hangzott el konkrét időpont Magyarország felvételére vonatkozóan, kvázi időpontnak tekintjük azt a kijelentést, hogy egyenrangú országként vehetünk majd részt az Európai Parlament 2004. évi megválasztásán - jelentette ki a Focusnak adott interjúban a magyar kormányfő.
A német hírmagazin friss számában keltezés nélkül közölt beszélgetésben Orbán Viktor ismét leszögezte: Budapest ellenzi a "csomagtervet", több jelölt felvételének összekapcsolását. "Bármennyire is rokonszenvezünk (a lengyelekkel), a tagjelöltek egyéni elbírálásának kell mértékadónak lennie. Hallani sem akarunk csomagokról".
A munkavállalók szabad áramlásának átmeneti korlátozásáról szólva elmondta: Magyarország azért ment bele ebbe, mert egyrészt számos EU-állam jelezte, hogy nem fogja alkalmazni a hétéves átmeneti időszakot. Másrészt a magyar szempontból legfontosabb államok, Németország és Ausztria értésre adták, hogy érezhetően emelni fogják a magyar munkavállalókra szabott kvótáikat.
A terrorizmus elleni harc kapcsán a miniszterelnök közölte: Magyarországon törvénycsomag született, amelynek célja a terroristák anyagi bázisának felszámolása. Ennek értelmében megszűnt a névtelen bankszámlák lehetősége, nehezebbé vált a pénz beváltása. A déli és keleti határ mentén megerősítették a határőrséget, a be- és kiutazók adatai számítógépbe kerülnek. A nagykövetségek nem állíthatnak ki többé vízumot, ez a jogkör kizárólag a külügyminisztériumot illeti meg.
Az EU külpolitikai szerepéről Orbán elmondta: az unió még nem a világ legtökéletesebb teremtménye. "Problémát jelent, hogy rendszeresen igényt tart a világpolitika alakítására, ám ennek a módját még nem sikerült megtalálnia. Pár évvel ezelőtt az albán problémát sem tudta saját erőből megoldani, mert nem volt elég szervezett és egységes... Európának világosabban kellene jeleznie szándékait a Közel-Keleten is, ahol nap mint nap újra teremtődik a terrorizmus lélektani háttere. A nagyobb államoknak együttesen kellene cselekedniük ebben a térségben, nem pedig külön-külön."

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?