Hogy Moszkva minek hisz, azt egyre inkább nehéz lenne megmondani, azt könnyebb, hogy én igazán soha nem hittem Moszkvának, most pedig már egyáltalán nem. Ami az orosz főváros terroristák által elfoglalt színházában történt, igazi tragédia volt, hatalmas dramaturgiai hibákkal, katarzis nélkül.
Moszkva krokodilkönnyei
Míg Moszkvában folyt a túszszabadítási tragédia, egy másik dráma is zajlott: ott tárgyalt Zjuganov elvtárssal Ševc elvtárs, a mi kommunista vezérünk. Főideológusa, Hopta elvtárs pedig egy nap múlva csókolt kezet a pápának a Vatikánban, ahova Rudolf Schuster elnök elvtárs vitte őt. (Megjegyzem, három héttel ezelőtti írásomra reagált egy kedves olvasó, akit nem hívnak sehogy, de eperjesi, s azt kérdezte, meddig írhatja még le ebben az országban bárki azt, amit gondol, például az elnökünkről. Hát ez az! Remélem, még nagyon sokáig. Azt is remélem, hogy ezt a többség is reméli.) Elvégre Krisztus volt az első kommunista, ahogy a KSS egyik keleti bölcse fogalmazott. Schuster atyánk kapott egy keresztet lánccal a Szentatyától, jól mutat majd a hulló csillagok közt a vitrinben.
A kormány napi szinten jelenti be gazdasági óvintézkedéseit, amelyekről egy cikkel lejjebb olvashatnak. Teszi azonban ezt olyan rossz PR-ral, hogy összeszorul a gyomrom tőle. Mindenki csak azt a következtetést vonhatja le, hogy szívni fogunk, de hogy miért és meddig, elfelejtették közölni. Csak eszükbe jut, ha majd a szakszervezetek – ahogy erősen elfogult, alaposan jobboldali barátom fogalmazni szokott: minden fejlődés kerékkötői – kezdik diktálni az utcai tempót.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.