Haitin egy fegyveres banda megtámadta a legjelentősebb elitnegyedet, több tucatnyian meghaltak

haiti

Haitin egy fegyveres banda nyolc napja garázdálkodik a szigetország legjelentősebb elitnegyedében, amellyel mindeddig nem próbálkozott egyik szervezet sem. A támadásoknak már legkevesebb negyven halálos áldozatuk van – közölte kedden a városrész polgármestere.

Jean Massillon az AP hírügynökségnek nyilatkozva elmondta, hogy a Viv Ansanm nevű bandahálózat támadta meg a Port-au-Prince legdélibb részén található Kenscoff negyedet. Hozzátette, hogy az áldozatok száma jóval több is lehet, mert a hatóságok nem jutottak el minden házhoz. Bár a környéken jellemzően politikusok és üzletemberek élnek, az áldozatok között lelkészek, tanárok, gyerekek, valamint munkásosztálybeli emberek is vannak, akik a negyed határain, a domboldalakon elterülő termőföldekre járnak dolgozni.

Már több mint 1600 lakos elmenekült otthonából, és közintézmények épületében keresett menedéket. Jean Bertho Valmo, egy 45 éves farmer, aki szintén elmenekült otthonából, az AP-nek elmondta, hogy egy család 12 tagja is a halottak között van. Hozzátette: hétfő hajnalban újabb lövöldözésre ébredt, akkor hagyta el a házát. Ő és családja a polgármesteri hivatal udvarán keresett menedéket több tucatnyi másik emberrel együtt.

A fegyveres bandák már Port-au-Prince területének 85 százaléka felett gyakorolnak ellenőrzést, és az ENSZ főtitkára a múlt hónapban arra figyelmeztetett, hogy akár az egész fővárost elfoglalhatják. Összességében a bandák által elkövetett erőszak miatt az elmúlt években több mint 1 millió ember vált hajléktalanná Haitin, ahol az államhatalom gyakorlatilag összeomlott.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?