Ha az Európa jövőjével foglalkozó konvent rajta akarja hagyni a keze nyomát a történelmen, akkor az EU elnöki tisztségének megteremtésére tett javaslat az, amely fölkeltheti a közvélemény és a médiumok figyelmét – véli a volt belga miniszterelnök.
LA LIBRE BELGIQUE
Ha az Európa jövőjével foglalkozó konvent rajta akarja hagyni a keze nyomát a történelmen, akkor az EU elnöki tisztségének megteremtésére tett javaslat az, amely fölkeltheti a közvélemény és a médiumok figyelmét – véli a volt belga miniszterelnök. Mark Eyskens a La Libre Belgique tegnapi számában fejtette ki gondolatait az elképzelésről, amelyet elsősorban a nagyobb EU-tagállamok támogatnak, s amely közel áll Valéry Giscard d’Estaing-hez, a konvent elnökéhez is. Az EU tanácsának élére öt évre elnököt választanának, aki elsősorban a közvélemény és a médiumok számára testesítené meg, s általában a külvilág felé képviselné az uniót. Eyskens abból indul ki, hogy az unió számára elengedhetetlenül szükséges az „intézményi újjáalapítás”, ha 25 tagországgal is hatékonyan akar működni. Ehhez viszont két megjelenési formáját kell működőképes egységbe olvasztani: a közösségi integrációt a maga nemzetek feletti jellegével, valamint a konföderatív típusú kormányközi együttműködést.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.