Ketchupkampány

Hölgyeim és uraim, itt van a kezemben három ketchup. Ezt az elsőt mi csak a kutyának adjuk, vagy annak sem. A másikat rögtön kiöntöttük a lefolyóba.

Hölgyeim és uraim, itt van a kezemben három ketchup. Ezt az elsőt mi csak a kutyának adjuk, vagy annak sem. A másikat rögtön kiöntöttük a lefolyóba. De ez a harmadik, ez az igazi! Ezt eszi egy rendes jenki! Nos, valahogy így reklámoznak a tengeren túl, a kifejezetten lefitymáló, ócsárló összehasonlító reklám az amerikaiak mindennapjainak része. Nem úgy Európában. Az összehasonlító reklámot komoly szabályok korlátozzák, Szlovákiában még tavaly tilos volt, bár a korlátozás feloldása után még mindig nem alkalmazzák. Európában nem illik ócsárolni az ellenfelet, az efféle kampány nem hatásos, és főleg nem tájainkon. Ott, ahol a megtámadott élvezi a nyilvánosság csendes támogatását, összehasonlító reklámkampánnyal nem lehet célba érni. A politikában sem. Orbán Viktor magyar miniszterelnök második fordulós kampánynyitóját értékelték már az ellenfelek, általában negatívan. Sokszor nem tudatosítjuk, hogy a sokkal fejlettebb és gazdagabb országok kampányainak hangneme és szótára mellett Orbán budai beszéde elbeszélő költeménynek számít, a Lajtától nyugatabbra vígan boncolgatják a kormányfőjelölt viselt dolgait legalább dédnagymamai szintre visszamenőleg. Ha tehát Orbán bekeményített, semmi új a nap alatt. Persze 40-50, esetleg 400 éves demokráciák polgárainak szemével nézve. Nem úgy Magyarországon, nem úgy Európa nemrég még nagyon is keletinek számító részén. Európa ezen részén az Orbán beszéd világos üzenet – politikai stílust jelez, mégpedig éppen olyat, amilyenre az eddigi ellenzék figyelmeztet. A kirekesztő, társadalmat megosztó politizálás jele. Kovács László felrója Orbánnak, hogy beszéde a hatalmát féltő politikus kiáltása volt. Nos, ez még nem volna baj. A választások a hatalom megszerzéséről szólnak. Csakhogy nem mindegy, hogy a hatalom megszerzése után annak koncentrációja következik-e, vagy pedig egy korszerűbb hatalomgyakorlási módszer – a kormányzás. A valódi kérdés – tehát az, hogy lesz-e az országban demokratikus rendszer és jelzők nélküli piacgazdaság – Budapesten 1990 óta nem létezik. Sorsszerűségről tehát szó sincs...

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?