Homályos választ adtak

Egyet kell érteni Pogány Erzsébettel – valóban a nyilvánosságra tartozik, hogy a státusirodák működése januártól anyagilag nem biztosított.

Aki a Csemadok elnöksége nevében megírta a nyílt levelére a választ, elismerte a legfontosabb felvetését: a Csemadok ebben a helyzetben mégis attól az intézménytől akar „tartozást” behajtani, amelyet saját maga létesített, s amely a megalakulása óta a Csemadokot erősítette. Vitathatatlan, annak a beruházásnak köszönhetően lehet most zavartalanul bérbe adni a pozsonyi központban az irodákat, amelyeket az SZKC fizetett és szervezett. Addig közös ügy volt az épület, most már csak bevételi forrás? A státusirodák megnyitása után alkalmam volt látni, hogyan alakul át a pozsonyi épület, ahova korábban bemenni is szomorúság volt. Hiszen éppen a rossz körülmények miatt ment el az Illyés Közalapítvány is, és ez sajnálatos.

A Csemadok elnöke a népszavazási kampány idején írta a levelet az SZKC elnökének, és ez érzékeny pont, mert heteken át hallgattuk a rideg számolgatásokat, hogy mennyibe kerülne a nemzet összefogását erősítő gesztus a magyar államnak. A Csemadok pedig a saját bevételeinek számolgatásában elfeledkezik arról, hogy a magyarigazolvány közös ügyünk. Biztos vagyok abban, hogy Pozsonyban ma is olyan lerobbant, használhatatlan lenne a Csemadok épülete, mint volt hosszú évtizedeken keresztül, ha 2002-ben az SZKC nem vág bele a munkába. Számomra az a meglepő, hogy Száraz József és Mézes Rudolf levelezik, miközben mindketten jelen vannak úgy a Csemadok elnökségében, mint az SZKC elnökségében, tehát ismerik a helyzetet. Mi ez a levelezés az én olvasatomban? Figyelmeztetés, hogy a Csemadok nem tekint el a 2004 évi bérleti díjtól, nem hajlandó figyelembe venni a beruházott összeget és munkát, és udvarias formában egy teljesíthetetlen feltételt fogalmaz meg. Azaz, hogy az SZKC szabadítson fel irodát „fizetőképes bérlőnek”. A következő levél már a felmondás lehet. Az épületben elvégzett javítások után a Csemadoknak békén kellene hagynia az SZKC munkatársait, hadd végezzék úgy a dolgukat, ahogy eddig tették, a Csemadok hasznára is. És közösen kellene olyan anyagi hátteret biztosítani, hogy a magyarigazolványok igénylése továbbra is elérhető legyen a felvidéki polgároknak.

Sajnálatos, hogy Pogány Erzsébetnek nem maradt más választása, mint hogy a gondokat a nyilvánosság tudomására hozza, hiszen azoknak a szervezeteknek, amelyek a státusirodák létrehozásáról döntöttek, úgy tűnik, már nem fontos, hogy működőképes maradjon. A nyílt levél sokunkat érintő konkrétumokról szólt, és a felvetett kérdéseknek csak egy részére ad homályos és általános választ a Csemadok elnöksége.

A szerző a pozsonypüspöki Csemadok-alapszervezet elnöke

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?