Fidesz „kényszerhelyzetbe került“ a kettős állampolgárság kérdésében

A Fidesz elnökségének hét végi, siófoki zárt ülésén elhangzott, hogy kényszerhelyzetbe került a határon túliak kedvezményes állampolgárságával kapcsolatos ügyben, de nem tehetett mást, mint hogy határozottan az "igen" mellett kampányolt.


A Fidesz elnökségének hét végi, siófoki zárt ülésén elhangzott, hogy kényszerhelyzetbe került a határon túliak kedvezményes állampolgárságával kapcsolatos ügyben, de nem tehetett mást, mint hogy határozottan az "igen" mellett kampányolt. Az ellenzéki párt szerint a népszavazáson kiderült, hogy egy "nemzeti ügy" felvetése nem elég a hatásos mozgósításra.


A Népszabadság információi szerint a Fidesz elnöksége hét végi, kétnapos siófoki ülésén az európai parlamenti választások eredményét rendkívül kedvezőnek nevezték. A két időközi választás soproni mandátumának a megszerzése szintén siker a Fidesz számára, s reményeik szerint Szécsény parlamenti képviselője is fideszes lesz.
Kényszerhelyzet

Az ülésen részletesen elemezték az előző vasárnapi népszavazási eredményeket is. A kórház-privatizáció elutasítása ügyében ugyan nem volt eredményes a referendum, de a Fidesz vezető politikusai szerint azt is sikernek lehet elkönyvelni, hogy a szavazók kétharmada igent mondott az ügyben. Egyedül a kettős állampolgárságról szóló népszavazás "billentette meg" a pozitív mérleget. Mindebből azt a konklúziót lehet levonni a Fidesz szerint, hogy egy "nemzeti ügy" felvetése nem elég a hatásos mozgósításra, különösen, ha erőteljes a létbizonytalanság érzése a választók körében.

Mint mondták, a Fidesz kényszerhelyzetbe került a határon túliak kedvezményes állampolgárságával kapcsolatos ügyben, de nem tehetett mást, mint hogy határozottan az "igen" mellett kampányolt. Információk szerint a részletes népszavazási adatok ismeretében az is kitűnt, hogy a jól mozgósítható Fidesz-szavazók 10-15 százaléka valószínűleg nem érezte kötelezőnek, hogy két igennel voksoljon.

Várnának egy évet

A Népszabadság úgy értesült, hogy a Fidesz megvárja a privatizációs népszavazás kapcsán az Alkotmánybíróság döntését, ha a referendumot a jövő őszre írnák ki, az ellenzéki párt valószínűleg fenntartaná kezdeményezését. Mint mondták, így elég idő telne el a mostani kétigenes népszavazás után, s ismét lehetne mozgósítani a társadalmat. A jelszó munka, otthon, biztonság lenne.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?