Egy pekingi bíróság csalás vádjával életfogytiglani szabadságvesztésre ítélt egy kínai származású amerikai állampolgárságú nőt. Li Hsziao-jüan, aki csalárd módon, hamísított okmányok felmutatásával 25,7 millió dollárhoz jutott, egyúttal kiutasították Kínából.
Életfogytiglanra ítélt amerikai Kínában
Egy pekingi bíróság csalás vádjával életfogytiglani szabadságvesztésre ítélt egy kínai származású amerikai állampolgárságú nőt. Li Hsziao-jüan, aki csalárd módon, hamísított okmányok felmutatásával 25,7 millió dollárhoz jutott, egyúttal kiutasították Kínából. A kiutasítási végzés azonban elvben csak akkor lép életbe, ha a nő letöltötte börtönbüntetését.
A Hszinhua Zsipao című kínai napilap jelentése szerint ugyanebben a perben 12 év börtönre ítélték Jo Vej-csient, a Jangce folyón épülő gát építkezését ellenőrző társaság nemzetközi igazgatóját is, aki ellen szintén hamisítás és hamis papírokkal való visszaélés volt a vád. Az elítéltek még fellebbezhetnek. Az ügyben a pekingi amerikai nagykövetségen nem kívántak felvilágosítást adni.
A Jangce úgynevezett három völgyszorosának szakaszán épül a világ legnagyobb vízi erőműve. Az óriási beruházáson, amely várhatóan 2009-re készül el, már több pénzügyi visszaélésre derült fény. A bűnözők 1999-ben a létesítmény miatt kitelepített lakosság kártalanítására és otthonteremtésére szánt pénzt dézsmálták meg.
A múlt héten államtitkok törvénytelen megszerzéséért és egy társaság számlájának meghamisításáért öt év börtönbüntetésre ítéltek Pekingben egy amerikai állampolgárságú mérnököt, Fong Fumingot, tavaly pedig négy kínai-amerikait ítéltek el kémkedésért, majd kiutasították őket.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.