Drága semmittevés

<p>A Radičová-kormánytól a többség azt várta, hogy miután megalakul, a lehető leggyorsabban orvosolja a Fico-kabinet legvérlázítóbb intézkedéseit, amelyek hatalmas károkat okoztak az országnak. Ezt ígérték a választások előtt, a voksolás eredménye szerint pedig a választók jelentős része el is hitte nekik.</p>

Azt persze már a választások után is csak a legnagyobb idealisták gondolták, hogy Fico kisebbségi jogokat csorbító törvénymódosításain a jelenlegi kormánypártok gyorsan változtatnak, levegőhöz juttatva azokat is, akik nem a szlovák államnyelvet tekintik a világ egyedüli kommunikációs eszközének. Fico, Slota és a jelenlegi kormánypártok képviselőinek jelentős része ugyanis nem sokban különbözik, ha arról van szó, ki rúghat nagyobbat a magyarokba. A kormány idegesítő tehetetlensége azonban nem csupán a kisebbségek életét keseríti meg. Egyelőre több olyan ígéretét sem teljesítette, amelyek az egész lakosságot sújtják, nem elenyésző anyagi károkat okozva emberek százezreinek.

„A kormány felszámolja a nyugdíjalapokkal kapcsolatos jogi deformációkat” – áll a kormányprogramban, amivel a Radičová-kabinet azokra a jogi vadhajtásokra gondolt, amelyeket Fico erőszakolt rá a második nyugdíjpillérben működő alapkezelőkre. A volt kormányfő a nyugdíjalapokban takarékoskodók érdekeire hivatkozva olyan módosításokat vezetett be, amelyek miatt az alapkezelők számára életveszélyessé vált a nagyobb hozamokat biztosító részvényekbe fektetni a takarékoskodók pénzét. Az új szabályok látszólag ugyan biztonságosabbá tették a rendszert, ennek azonban ára van. A legfrissebb adatok szerint a nyugdíjalapokban elhelyezett pénzünk idén legfeljebb 2 százalékos hozamot biztosít, miközben a pénzromlás megközelítheti a 4 százalékot, vagyis a második nyugdíjpillérben elhelyezett megtakarításaink még az inflációt sem képesek követni. Az elemzők szerint a megoldást a második nyugdíjpillér kormány által beígért reformja jelentheti, amely lehetővé tenné a rizikósabb, ám nagyobb hozamokkal kecsegtető befektetéseket. Ezt azonban a Jozef Mihál vezette munkaügyi tárcának máig nem sikerült kidolgoznia. Hogy mikorra készülhet el, egyelőre nem lehet tudni, az azonban biztos, hogy a késéssel csaknem másfél millió ember nyugdíját rövidítik meg.

A kormánypártok képviselői az őket érintő egyre gyakoribb korrupciós vádakkal szemben többnyire azzal védekeznek, hogy vannak fontosabb dolgok is ebben az országban, mint az ő szennyesük. Nos, vannak. Egyelőre azonban nem látjuk, hogy a kormányt ezek is érdekelnék.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?