Úttorlaszok, idegesség, elütött sztrájkoló kamionosok, akadozó légiforgalom, áruhiány az üzletekben – a Portugáliában és Spanyolországban zajló üzemanyagárak elleni sztrájk jelenleg a nyugati jóléti államok egyik legsikeredettebb karikatúrája.
Benzin és rokkantkocsi
Mi a közös a spanyol, az amerikai, a szlovák és az uniós vezetőkben? Mindannyian kínosan ügyelnek arra, hogy fenntartsák népszerűségüket a lakosság körében, ugyanakkor a lehető legnagyobb állami bevételekre tegyenek szert az adókból. Erre a legjobb példát e héten az Európai Unió adta, Kovács László adóügyi biztos ugyanis elképzelhetőnek tartja, hogy az Európai Unió a jövőben megadóztatja a közösségen belül működő olajcégek extraprofitját, ugyanakkor szerinte elképzelhetetlen az adók csökkentése. Az ötletet már az EU állam- és kormányfőinek jövő heti csúcstalálkozóján megvitatják. Csak remélhetjük, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok nem Robert Ficótól lopta az ötletet. A szlovák kormányfő ugyanis az elmúlt két évben folyamatosan azzal áltatja a lakosságot, hogy a magas benzinárakért az olajtársaságok a felelősek, miközben az egy liter benzinért fizetett ár több mint felét az állam viszi el. Természetesen az olajtársaságokat sem kell félteni azért, hogy a vezetőik esetleg éhen halnak, sőt a kamiontársaságok vezetői sem tartoznak a társadalom elesett rétegeihez. A legrászorultabbak ugyanis nem járnak autóval, sőt néha kerekes székkel sem képesek teljes értékű életet élni. Ez utóbbiakról azonban Robert Fico már többet tudna mesélni, ha időnként kinézne a kormánypalota előtt tüntető rokkantakra.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.