Az EU a Római Birodalomról álmodozik, mint Napóleon és Hitler

Boris Johnson, London volt polgármestere szerint az Európai Unió a Római Biroda-lom aranykorának újjáéleszté-séről álmodozik, ugyanúgy, ahogy mások mellett Napóleon és Hitler tette.Johnson a kormányzó Konzervatív Párt EU-kilépés párti (Brexit) táborának egyik legbefolyásosabb tagja, a brit sajtó sze

Boris Johnson, London volt polgármestere szerint az Európai Unió a Római Biroda-lom aranykorának újjáéleszté-séről álmodozik, ugyanúgy, ahogy mások mellett Napóleon és Hitler tette.

Johnson a kormányzó Konzervatív Párt EU-kilépés párti (Brexit) táborának egyik legbefolyásosabb tagja, a brit sajtó szerint a 2020-as választásokon nagy eséllyel ő lesz a párt miniszterelnök-jelöltje. A The Sunday Telegraph-nak adott interjúban kijelentette, az Európai Unió egész koncepciója a Római Birodalomig nyúlik vissza. Ugyanis az elmúlt kétezer év történelme nagyjából arról szólt, hogy különböző emberek és intézmények megpróbálták Európa egyesítésével újjáéleszteni a rómaiak idejére jellemző „béke és jólét aranykorát”. Mások mellett „Napóleon és Hitler is ezzel próbálkozott, tragikus végeredménnyel. Az EU is egy erre irányuló kísérlet, más módszerekkel” – fogalmaz a konzervatív politikus.

A The Sunday Telegraph kommentárja szerint Johnson nem azt akarta ezzel mondani, hogy „a brüsszeli bürokraták” nácik, de „az összehasonlítás mégis meghökkentő”.

Johnson szerint ugyanakkor az euróövezet német koncepció, amely lehetővé tette, hogy a domináns német gazdaság tönkretegye a gyengébb európai gazdaságokat. Olaszországot például, amely egykor kiemelkedő autógyártó hatalom volt, „teljesen tönkretette az euró, és ezt a németek akarták így” – fogalmaz az interjúban London előző polgármestere. Hozzáteszi: az euró annak eszközévé vált, hogy a német gazdaság behozhatatlan termelékenységi előnyre tegyen szert az egész euróövezettel szemben.

David Cameron miniszterelnök, aki a brit EU-tagság mellett kampányol, azonban kijelentette: a brit gazdaság biztonsága kerülne veszélybe az EU-ból való kilépéssel. Cameron szerint aki a Brexitre voksol, az egyben „kevesebb munkahelyre, alacsonyabb ütemű növekedésre, sőt potenciálisan recesszióra szavazna”. (MTI)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?