Aranybánya

<p>Meglepő módon nem vert fel nagy port Iveta Jánošová videovallomása, hogy volt férje bankókötegeket hordott haza alufóliába csomagolva. A sajtó egy része azt gondolta, ez csak a viharos válás folytatása, majd az is kételyeket ébresztett sokakban, hogy Jánošová végül &bdquo;elhatárolódott a videofelvétel tartalmától&rdquo;. De a lényeg máshol van: vajon létezik valamilyen bizonyíték arról, hogy amit Jánošová állított, az nem lehet igaz?&nbsp;</p>

Vladimír Jánoš volt parlamenti képviselő és a Smer privigyei járási elnöke a vallomás szerint Peter Čičmanectől, a Felső-nyitrai Bányák tulajdonosától kapta a hatalmas összegeket, aki viszont az államtól kapott bőséges dotációt a munkahelyek megőrzése címén. Amikor a Pénzpolitikai Intézet 2011-ben (a Radičová-kormány idején) bírálta, hogy túl magas a cégnek adott állami támogatás, a bányavállalat nyilatkozatot adott ki, mely szerint 2007 és 2009 között, az első Fico-kormány idején „átlagosan kb. 4 millió euró volt évente”. És hogy lehetett volna sokkal több is a pénz, tessék megnézni, mennyi dotációt kapnak az itt letelepülő külföldi cégek. Hát persze, lehetett volna kétszer annyi is a dotáció, és lehetett volna kisebb is, sőt nulla euró. Az összeg csak a Fico-kormány politikai döntésén múlt. Ha tehát Jánošová azt állítja, hogy volt férje „száz köteg” pénzt hordott haza alufóliába csomagolva, úgy háromhavonta, akkor erre nem mondhatjuk azt, hogy ez ki van zárva, mert nem volt, aki annyi pénzzel tömhette volna a Smer járási elnökét. Volt. 

Az is cáfolhatatlan tény, hogy Jánoš vagyona sokkal nagyobb volt a legális bevételeinél. Vagyonbevallásában csak a képviselői fizetése szerepel, de csak egy karórája többe került, mint amennyit egy évben keresett. Emellett drága luxuslakása volt és az autója több mint 100 ezer euróba került. Az autó és a lakás hivatalosan a Nertex Kft. tulajdona, amelynek Jánoš 2010-ben lett a társtulajdonosa. A cég ugyanakkor mindig veszteséges volt. Legnagyobb üzleti sikere az volt, amikor 2014-ben 36%-kal csökkentette veszteségeit, és azok 87 ezer euróról 53 ezerre apadtak. A cégnek évekig egy alkalmazottja volt, éves forgalma nem érte el a 90 ezer eurót, így ebből sem tellett volna Jánoš luxusautójára és lakására. Alapos tehát a gyanú, hogy az exképviselő vagyona illegális bevételekből származott – mint ahogy exfelesége eredetileg állította. 

Sajnos nem tulajdoníthatunk nagy jelentőséget annak, hogy Jánošová később kétségbe vonta saját vallomását. 

A családon belüli erőszak miatt tett feljelentését is visszavonta. Hogy Jánoš ellen most vádat emeltek családon belüli erőszak miatt, az azt igazolja, hogy Jánošovának akkor lehet hinni, amikor valamit állít, és nem akkor, amikor állításait valamiért visszavonja. 

A szerző a Trend hetilap kommentátora 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?