Angela és a „keleti veszedelem”

A Handelsblatt című német üzleti lap Angela Merkel kan-cellár és a V4 csoport (Cseh-ország, Lengyelország, Ma-gyarország, Szlovákia) kor-mányfőinek varsói találkozó-járól közölt kommentárt.A Keleti veszedelem című írás kiemeli: Angela Merkel német kancellárnak előző heti prágai és varsói látogatásán

A Handelsblatt című német üzleti lap Angela Merkel kan-cellár és a V4 csoport (Cseh-ország, Lengyelország, Ma-gyarország, Szlovákia) kor-mányfőinek varsói találkozó-járól közölt kommentárt.

A Keleti veszedelem című írás kiemeli: Angela Merkel német kancellárnak előző heti prágai és varsói látogatásán „keserűen meg kellett tapasztalnia”, hogy az EU egységéből nem sok maradt, és „a keleti iszlámellenes kvartett” nem akar menekülteket befogadni egy uniós elosztási képlet alapján. Emellett az osztrák, a szlovén, a horvát és a bolgár kormányfővel, a „politikailag látszólag egyszerűbb partnerekkel” folytatott hétvégi megbeszélésein is észrevehetőek voltak a különbségek.

Ebben „az Európa számára történelmi pillanatban Németországnak vezető szerepet kell vállalnia”, hogy biztosítsa az európai integráció folytatását, és a német kancellár igyekszik is betölteni ezt a szerepet. Ám miközben „elkeseredetten keresi a közös pontokat, azt tapasztalja, hogy Németország és az unió keleti tagországai között ismét felépült az ellentétes érdekek fala”.

A Handelsblatt hangsúlyozta: Németország túlságosan sokáig elhanyagolta a keleti tagállamokat, s a menekültügyben Merkel által egy éve egyedül meghozott döntés azt jelenti nekik, hogy az igazán fontos kérdésekben nem konzultálnak velük, és kevéssé veszik figyelembe érdekeiket. Ezért Merkelt „új veszedelem fenyegeti Keletről” a következő uniós csúcson. Hozzátette: a V4-ek csoportja már régen egy „hangos jobboldali populista frakcióvá vált” a brit kiválás után az EU-ban maradó 27 tagállam körében, és Berlin soká lebe-csülte ezt. A V4-ek elsősorban „pénz-kiadó automatának nézi az EU-t”, és nem feltétlenül tekinti értékközösségnek, amelyben a szolidaritás, az emberiesség és a liberalizmus is a politikai cselekvést meghatározó tényezők között van. „Ezért nem volt még soha annyira bizonytalan az EU jövője” – írta a Handelsblatt.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?