A nyugalom ára

YouTube

Megnézne egy videót? Oké, legyen, de ugye a pap se prédikál ingyen, így ha nem akar fizetni, akkor adunk mellé pár reklámot. Áll az alku? Valahogy így fest manapság a netes ingyenesség...

Egyre idegesítőbbek a reklámok, azoknak elsősorban az online része. Az oldalak gazdái, a legnépszerűbb szolgáltatók sokszor már nem is adnak lehetőséget arra, hogy „csak” öt másodpercig fusson a hirdetmény, amelynek szövegét már kívülről fújjuk. A cél még érthető is: addig idegesítik a felhasználókat, míg azok végül nem nyomják meg az előfizetés gombot. Csak pár euró itt, másik pár amott, észre sem vesszük, és havi 20–30 vagy akár 50 euróval is csökken az elkölthető keretünk.

Modern kor. Hol van már, amikor a reklámokra egy pillantást vetettünk, és már lapoztunk is, vagy amíg ment a fejtágítás a tévében, addig kiszaladtunk lefőzni a kávét vagy a mosdóba. Ma már nem tudunk megnézni egy kétperces videót legalább 2-3 reklám nélkül, sőt a jelenség olyannyira elharapódzott, hogy egy 10 percnyi videóhoz már 8–15 (!!!), egyenként 10–15 másodperces hirdetés jár, ha egy-egy népszerűbb csatorna újdonságát néznénk meg. Mindezt kétperces adagolásban. Nesze neked szórakozás! Szerencsés esetben csak olyan reklámok bukkannak fel, amelyek érdekelhetnek bennünket, de előfordul, hogy szinte propagandaszerű másodpercekben sulykolják belénk, miről mit kell gondolnunk... A jelenség elviselhetőbb, amikor külföldön van az ember, lehetőleg olyan országban, amely nyelvét nem beszéli, s ilyenkor két-három sör után még akár vicces is lehet a nyelv vagy az, hogy mik a lokális trendek a reklámok terén. Ezen el lehet szórakozni – egy ideig, de aztán újra csak jön a felismerés: ezek a reklámok sehol sem hagynak békén, jönnek, szinte üldöznek – mintha nem lenne világos, hogy a meg nem értett hirdetésre valószínűleg nem azonnali vásárlással reagálunk.

Ma már régen nem igaz, hogy a jó bornak nem kell cégér. A hirdetésekre igenis szükség van, olyan nagy ugyanis a kínálat minden területen, hogy folyamatosan jelen kell lenni a piacon, reklámozni kell az akciókat, a minőséget. Mindegy, hogy nyomtatva, a tévében vagy éppen online. Hiszen semmi sincs ingyen, a tartalmat előállítani pénzbe kerül – hiába az internet ingyenességének mítosza. Az egy másik kérdés, hogy a nagyok éppen semmilyen tartalmat nem készítenek, azt mások csinálják, a reklámok adatbázisát pedig az általunk önkényesen, ingyenesen megosztott személyes adatokhoz igazítják. Zéró tartalom, nulla hozzáadott érték – csak a sok pénz. Előfizetésből vagy reklámból? Mindegy, csak csörögjön a kassza! Az őrületbe kergetnek. De akkor se fizetek. Hol van a kikapcsoló gomb?

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?