A csóró és az álmodozó

Most, hogy Hillary Clinton leadta a kulcsot Barack Obamának, a fiatal fekete álmodózóé a demokrata ház. Igyekszik el is foglalni – rögtön kampányolni kezdett mind az ötven államban, és az előzetes felmérések 48:40 arányú támogatást jeleztek a javára.

Most, hogy Hillary Clinton leadta a kulcsot Barack Obamának, a fiatal fekete álmodózóé a demokrata ház. Igyekszik el is foglalni – rögtön kampányolni kezdett mind az ötven államban, és az előzetes felmérések 48:40 arányú támogatást jeleztek a javára. Nem vesztegetheti az idejét – a hosszú csata után az amerikaiak legendás rövid politikai memóriájában bízva maga mögé kell állítania a demokratákat. Ráadásul egy folyamatos összamerikai kampánnyal teljes mértékben ki tudja használni hihetetlen pénzügyi előnyét, illetve bevált és valóban nagy létszámú kampánycsapatát. Ezzel McCain képtelen lesz versengeni, Obamához képes csóró, és a republikánus jelöltség megszerzésekor mindössze 70 ember alkotta csapatát.

A demokrata bökkenő csak az, hogy még ez sem zavarja McCaint és meglepő népszerűségét. Amerikai elemzők hada ír a konzervativizmus mint politikai ciklus végéről, amely Clinton elnöklési idejét kivéve az uralkodó politikai áramlat volt a hatvanas évektől. Amit Nixon kezdett és Reagan emelt piedesztálra, azt Bush simán a történelem szemétdombjára dobta. A konzervatívok elsősorban az amerikai társadalom megosztásával értek el jelentős sikereket, ám Bush-sal bizonyították, tudják ugyan, ki ellen kell lenni, de a kormányzáshoz nem értenek. Mindennek a jelenlegi gazdasági helyzettel tetőzve totális demokratagyőzelmet kellene jelentenie.

Erre itt van ez az idős, de energikus liberális republikánus, aki általában mindig mást csinált, mint saját pártja, vagy mint azt az aktuális politika diktálta volna. Éppen „radikalizmusa” segítheti őt a legjobban. Sokat köszönhet Hillarynek is – a demokrata versengés pontosan kijelölte Obama gyenge pontjait, az ún. kékgalléros szavazókat. A kékgallérosoknak, akik főleg a szabadkereskedelmi egyezményeket látják a munkahelyek eltűnése mögött, Barack már az amerikai piac nagyobb védelmét helyezte kilátásba, míg McCain kőkeményen közölte, hogy a munkahelyek eltűnése természetes, piacgazdasági folyamat. Nem védeni kell, hanem továbblépni.

Pénze, profi stábja nem mérhető a demokratákéhoz, de őszinteségben akár meg is verheti őket. Kizárólag egy ilyen republikánusnak van esélye novemberben. Ha McCain nyer, ő adja fel az utolsó kenetet a konzervativizmusnak. Mind politikában, mind stílusban.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?