A Jó Gazda májusi száma részletesen foglalkozik a paprikatermesztésben gyakran fellépő kórtünet, a virágelrúgás okaival, s ismerteti a növény termesztésének környezeti igényeit.
Védekezés a csigák és a gyümölcsmolyok ellen
A hatékony termesztés és a terméshozamok növelése érdekében ma már egyre gyakrabban alkalmaznak különböző növekedést serkentő készítményeket is, ezek közül ebben a lapszámban olyan kerül bemutatásra, amely nem növényi hormon, se nem növényvédő szer, ugyanakkor hatásmechanizmusa révén 15-20 százalékkal meggyorsítja a sejtplazma áramlását, s ezáltal a növekedést is. A háztáji kertekben sok gondot okozó csigák és gyümölcsmolyok felismeréséhez, valamint az ellenük való védekezéshez nyújtanak tanácsokat a lap növényvédelmi tanácsadói. A gyümölcstermesztők a kajszifajtákkal és a Bouché-Thomas-féle gyümölcssövénnyel ismerkedhetnek. A biológiai növényvédelem rovatban a poszméhek alkalmazásának rejtelmeibe avatja be az olvasókat a lap.
A fekete csucsor és az amerikai kukoricabogár elleni védekezés, valamint a kukorica hatékony gyomirtási módszerei úgyszintén joggal számíthatnak a gazdák figyelmére. A virágtermesztők a balkonládák virágairól és a szerelemvirágról, valamint a fészekpáfrányról olvashatnak ismertetőt. Az állattartók számára a csirkék tápanyag-ellátási és a nyulak természetszerű tartásának feltételeit bemutató, a méhészeknek pedig az összefogás fontosságát piacgazdasági adatokkal alátámasztó írás szolgálhat megfontolandó információként.
A lap májusi számában az agrárvállalkozók az SZK földművelésügyi miniszterének közvetlen kifizetésekre vonatkozó útmutatását is elolvashatják. (sz)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.