UTAZÁSI HÍREK

Könyv és újságok a kedvenc útitársakMeglepő módon nem az iPod, a laptop vagy a hordozható DVD-lejátszó, hanem a jó öreg nyomtatott sajtó és a könyvek vezetik a legnépszerűbb repülős „útitársak” listáját egy közvélemény-kutatás szerint.

Könyv és újságok a kedvenc útitársak

Meglepő módon nem az iPod, a laptop vagy a hordozható DVD-lejátszó, hanem a jó öreg nyomtatott sajtó és a könyvek vezetik a legnépszerűbb repülős „útitársak” listáját egy közvélemény-kutatás szerint. A Kindle elektronikuskönyv-olvasónak és az iPad táblapécének megjelenése és növekvő népszerűsége ellenére az emberek 73 százaléka nem ezeket, hanem a „low-tech” nyomtatott termékeket viszi magával feltétlenül repülőútjaira a GO Group reptéri és földi szolgáltatásokat nyújtó vállalat által végzett felmérés szerint. „Üdítő jelenség a régi, jól bevált utazási kellékek töretlen népszerűsége a mai high-tech korszakban” – mondta a cég elnöke, John McCarthy. Az újságok és könyvek mögött jócskán lemaradva került a harmadik helyre a laptop – mindössze a megkérdezettek 10 százaléka ragaszkodik hozzá –, a sort a hordozható lejátszók (mp3-as és DVD-) zárják 7-7 százalékkal.

Moszkva a legdrágább hotelek városa

Egymás után ötödik alkalommal végzett Moszkva a legdrágább szállodai éjszakák városainak versenyében. Az üzleti utaztató HRG évente készített tanulmánya szerint a 2009-es évben Moszkvában egy szállodai éjszaka átlagára 317 euró volt, ami ugyan 13 euróval kevesebb, mint 2008-ban, de még mindig jelentősen magasabb, mint Abu Dhabi szállodáiban, amelyek 256 eurós átlagárukkal a második helyet foglalják el. Őket követi New York (233 euró), majd Bahrain fővárosa Manama (217 euró). A legdrágább városok Top 10-es listáján egyetlen német város sem szerepel, még a 18. helyezett Frankfurtban is „csak” 196 euró az átlagár és ez 4 %-os visszaesést mutat 2008-hoz képest. Összességében nézve a világ legtöbb városában padlón vannak a szobaárak, a legerősebb csökkenést New York mondhatja magáénak (- 23 %), őt követi Dubai és Dublin (mindkettőjüknél 21 %-os a csökkenés), valamint Zürich és Hongkong (-18-18 %). Kelet-európai nagyváros még az első 20-ban sem található. A világ egyetlen városa sem tudott ellenállni a szállodai árzuhanás trendjének. A HRG tanulmány szerint az egész világon nem tudták a szállodák áraikat stabilizálni, még akkor sem, ha közben plusz szolgáltatásként térítésmentes parkolást, WiFi csatlakozást vagy reggelit kínáltak szállóvendégeiknek. A tanulmány az Egyesült Királyságban élő utasok 2009-es piaci adatai, aktuális helyfoglalásaik és a fizetett árak figyelembevételével készült.

Csökken a hotelek forgalma Portugáliában

Tavaly közel 10 százalékkal csökkent a portugáliai szállodák bevétele a vendégek elmaradása miatt. A statisztikai hivatal adatai szerint a bevétel 1,77 milliárd eurót tett ki, s a szakma az idén sem számít túl sok jóra, mert egyelőre még nem igazán láthatóak a fellendülés jelei. Az országba látogató turisták száma 8 százalékkal esett vissza tavaly az egy évvel korábbihoz képest, 6,5 millióra, viszont a portugáliai szállodai vendégek számának csökkenése összességében csak 3 százalékot tett ki. Az idegenforgalom, és a hozzá kapcsolódó ágazatok 10 százalékát adják az ország GDP-jének, ami tavaly 2,7 százalékkal zsugorodott.

Egymillióan nézik meg a torinói leplet

Legkevesebb egymillió látogató tekinti majd meg tavasszal a torinói leplet, amelyet április 10-e és május 23-a között állítanak ki – jelentették be a szervezők római sajtótájékoztatójukon. A látogatószámra vonatkozó becslés azon alapul, hogy eddig egymillió foglalás érkezett a világ minden csücskéből. Az érdeklődők így akarják bebiztosítani maguknak a lehetőséget, hogy 3-5 percen át szemléljék a katolikus egyház legvitatottabb relikviáját: egyesek szerint ez Jézus Krisztus halotti leple, mások szerint középkori hamisítványról van szó. A torinói lepel megtekintése ingyenes, ha előzetesen regisztrálnak az érdeklődők, akik ezt online is megtehetik. A „láthatást” legfeljebb 5 percben szabták meg a szervezők. (mti, tp, szl)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?