Megállt a szállodai árzuhanás

<p>Az utóbbi hónapok árzuhanása után úgy néz ki, hogy Németországban megállt a mélyrepülés, még akkor is, ha az árak jelenleg még az előző évi színvonal alatt állnak. Egyébként Európában és annak határain túl sincs még jelentős ok az örömre, noha a harmadik negyedévben érezhetően lelassult az árcsökkenés – még akkor is, ha néhány nagyváros már halvány növekedést is fel tud mutatni.</p>

FELDOLGOZÁS

Mindez a hotel.de online szállodafoglalási portál harmadik negyedévi szállodaár-indexéből derül ki. Németországban a szállodai árak a második negyedévhez képest már csak 2,26%-kal csökkentek, az előző év hasonló időszakához képest pedig 7,29%-os a visszaesés. Német szállodákban egy éjszaka a harmadik negyedévben átlagosan 85 euróba került. Münchenben (100,89 EUR) és Hamburgban (91,44 EUR) június vége óta ismét emelkednek az árak.

A legtöbb európai szálloda végigszenvedte a nyári szezont, különösen az amúgy is drágának számító Moszkva (-17,04 %), Helsinki (-16,41 %) és Varsó (-12,13 %) árai érzik továbbra is a krízist. Annak ellenére, hogy Anglia gazdasága erősen érzi a válság hatásait, London szállodái mégis szerencsésen túlélték azt. Az összes európai nagyváros szállodaár-mélyrepülése közül London könyvelhette el a legcsekélyebb árcsökkenést (a III. negyedévben 123,80 euró lett az átlagára). Rajtuk kívül csak Berlin, Lisszabon és Budapest mondhatja magát hasonlóan szerencsésnek, ahol – a hotel.de szerint – mindössze 3-6%-kal estek vissza az árak. Moszkva (149 EUR), Oslo (133 EUR) és Koppenhága (128 EUR) továbbra is Európa legdrágább szállodai városai. Jelenleg Berlin (83 EUR), Lisszabon (80 EUR), Budapest (78 EUR) és Prága (63 EUR) a legkedvezőbb szállodaárú európai nagyvárosok.

Az előző negyedévben Pekingben, Dubaiban és Bangkokban még kétjegyű volt a százalékban kifejezett árzuhanás, a harmadik negyedévre ezek már egyjegyűvé szelídültek. Ez alól csak egy kivétel van: Sydney - ott úgy látszik, időeltolódással reagálnak a válságra is, mert még mindig -20,28 %-os a csökkenés. Ezzel ellentétben július eleje óta a New York-i szállodák árai 7,22%-kal növekedtek. A krízis teljes ideje alatt a legstabilabbnak Rio de Janeiro mutatkozott, náluk még a tavalyihoz képest is nőttek az árak.

A fenti számok a www.hotel.de portálon végzett szállodai online helyfoglalások adatai alapján kerültek kiértékelése, szobánként, éjszakánként, euróban és minden szállodai illetve szobakategóriát összevonva. (tp)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?