A Fidzsi-szigetek egy ország és szigetcsoport a Csendes-óceán déli részén. Cook kapitány a tongaiaktól hallotta a viti szót (helyi nyelven jelentése: „nagy”), és átírta, így lett belőle először Fidgee, Feejee és végül Fiji angolul.
Látványos képgaléria a Fidzsi-szigetekről - GALÉRIA
A szigetcsoport Új-Zélandtól 2000 km-re északra található, két nagy és sok apró szigetből áll - írja a Wikipédia A 322 sziget közül 106 lakott. Szárazföldi határa nincs, legközelebbi szomszédjai nyugatról Vanuatu, keletről Tonga és északról Tuvalu. 860 ezer lakosával Ausztrália és Óceánia negyedik legnépesebb országa. Éghajlata trópusi, állandóan magas a hőmérséklet, és időnként heves viharok jellemzik. Az ország fő bevételi forrása az idegenforgalom.
Vízum: szlovákiai turisták vízum nélkül utazhatnak az országba, csak arra kell figyelni, hogy az útlevél a hazaérkezéstől számítva még legalább hat hónapig érvényes legyen.
Fidzsi-szigetek
Főváros: Suva
Lakossága: 881 065 fő
Területe: 18 270 km2
Pénznem: fidzsi dollár (FJD), 1 euró = 2,40 FJD
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.