Ültessünk paprikapalántát

Amikor már nem kell fagyokra számítanunk, ki lehet ültetni a melegigényes palántákat, így a paradicsomot és a paprikát. Csak egészséges, jól fejlett, bojtos gyökérzetű növényeket vásároljunk. A paprikát érdemes párosával ültetni, így a két növény támogatja egymást a növekedésben, jobban fejlődik és többet terem.

Amikor már nem kell fagyokra számítanunk, ki lehet ültetni a melegigényes palántákat, így a paradicsomot és a paprikát. Csak egészséges, jól fejlett, bojtos gyökérzetű növényeket vásároljunk. A paprikát érdemes párosával ültetni, így a két növény támogatja egymást a növekedésben, jobban fejlődik és többet terem. A paprika vízigényes növény, térségünkben rendszeresen kell öntözni. Érdemes kéthetente tápanyagokkal is ellátni. Ha a biokertészettel barátkozunk, akkor a paprika mellé ültessünk sárgarépát. A két növény kölcsönösen segíti egymást a növekedésben, és a betegségekkel szemben is eredményesebben veszi fel a versenyt.

Néhány korai paradicsompalántát is kiültethetünk. A talaj menti fagyok ellen takarással védekezhetünk. Érdemes mélyebbre ültetni a paradicsomtöveket, mint ahogy a melegágyban voltak, mert a paradicsom a szárán is képes gyökereket fejleszteni. Márpedig minél több gyökeret nevel, annál erősebb lesz a növekedés, és annál több termést tud érlelni a növény. Ha a palánták nevelésük közben megnyúltak, akkor érdemes a szárukat vízszintesen az ültetőgödörbe fektetni. Az ültetés előtt szórjunk a gödörbe egy kevés istállótrágyát vagy komposztot. Azt szokták mondani, hogy a bab csírázáskor „szereti a harangszót hallani”. Ez azt jelenti, hogy szereti a meleget, így nem szabad 3-4 cm-nél mélyebbre vetni. Az optimális vetésidő akkor érkezett el, amikor a talaj hőmérséklete elérte a 8-9 C fokot. Ha zöldbabot szeretnénk fogyasztani, akkor érdemes kimondottan zöldhüvelyű fajtát vásárolni. Ezek a fajták nem szálkásodnak, és akkor is igen jó zamatúak, ha már egy kicsit túlfejlettek. Ez a hétvégi kertekben különösen jó tulajdonság. Ha a talaj nem túl nedves, és hőmérséklete elérte a 8-9 C fokot, trágyával dúsított fészekbe vethetjük a spárgatök, cukkini, csillagtök, sütőtök, lopótök, kolbásztök, laskatök és a dinnye magvait. Ha csak kiskertben gazdálkodunk, akkor érdemes a tököt pergolára felfuttatnunk. Ezzel a nedvességet is távol tartjuk a tök termésétől, így csökkentjük a gombás és baktériumos betegségek kialakulásának esélyét. Kimondottan befuttatásra alkalmas a kolbásztök (Lagenaria siceraria var. turbinata), amelynek termése akár két méter hosszúra is megnyúlik. Érdekesség a luffa- vagy szivacstök (Luffa cylindrica), amelynek érett terméséről a bőrt lehúzva mosakodásra alkalmas szivacsszerű képződményt találunk belsejében. (kertpont.hu)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?