Vancouver 2010 - a csütörtöki versenynap összefoglalója, éremtáblázat

Vancouver |

<p>A finn válogatott szerezte meg a bronzérmet a vancouveri téli olimpia női jégkorongtornáján, miután a csütörtöki helyosztón hosszabbításban legyőzte Svédország csapatát. A csütörtöki versenynap összefoglalója és éremtáblázat.</p>

Műkorcsolyázók - Sebestyén Júlia a 17. helyen zárt
Sebestyén Júlia a 17. helyen zárt a női műkorcsolyázók küzdelmei során, Berecz Anna a 42. lett az alpesi sízők óriás-műlesikló számában a vancouveri téli olimpia csütörtöki versenynapján.
A negyedik olimpiáján részt vevő Sebestyén összességében jó kűrt futott  ám a bírák kissé lepontozták, 93,80 pontot kapott, amely a rövid programon elért 57,46 ponttal együtt 151,26-ot ért. A versenyt a dél-koreai Kim Ju Na nyerte.
A női alpesi sízők óriás-műlesikló számában nagy meglepetésre a német  Viktoria Rebensburg diadalmaskodott. A 20 éves győztes a szám junior világbajnoki ezüstérmese, de a felnőttek között még egyetlen Világkupa-futamot sem nyert. Mögötte a szakág specialistájának számító, világbajnoki ezüstérmes szlovén Tina Maze a szuperóriás-műlesikláshoz hasonlóan második lett, míg a lesiklásban bronzérmes osztrák Elisabeth Görgl ezúttal is harmadik helyen zárt. Berecz Anna a 42. helyen zárt.
A sífutók 4x5 km-es női váltójában Vibeke Skofterud, Therese Johaug, Kristin Störmer Steira, Marit Björgen összeállítású norvég négyes nyerte. Björgen harmadik aranyérmét szerezte Kanadában, ezzel ő a most zajló ötkarikás játékok legeredményesebb sportolója.
Az északi összetett egyéni nagysánc számában kettős amerikai siker született: az aranyérem a világbajnoki címvédő Bill Demong nyakába került, míg az ezüstöt Johnny Spillane nyerte.
A síakrobaták férfi ugrását a fehérorosz Alekszej Grisin nyerte, míg a női jégkorongtornán a papírformának megfelelően a házigazda kanadai válogatott diadalmaskodott.

Síakrobatika: dobogósok, éremtáblázat
A vancouveri, XXI. téli olimpia síakrobatika versenyeinek dobogósai és az összesített éremtáblázata:

Curling: kanadai-norvég döntő lesz a férfiaknál
A címvédő kanadai válogatott, valamint a norvég csapat jutott be a vancouveri téli olimpián a férfi curlingtorna döntőjébe.
Előbbi a svédek, utóbbi pedig a svájciak legyőzésével került a fináléba, amelyet magyar idő szerint magyar idő szerint vasárnap 0 órától rendeznek meg.

Sífutás: Björgen harmadik aranya
A Vibeke Skofterud, Therese Johaug, Kristin Störmer Steira, Marit Björgen összeállítású norvég négyes nyerte a sífutók 4x5 km-es női váltóversenyét a vancouveri téli olimpia csütörtöki versenynapján.
Björgen harmadik aranyérmét nyerte Kanadában, ezzel ő a most zajló ötkarikás játékok legeredményesebb sportolója. A 29 éves versenyző korábban egyéni sprintben és a 15 km-es üldözéses viadalon bizonyult a legjobbnak, míg a 10 km-es szabadstílusú versenyben harmadik lett. Steira is rendkívül boldog lehet, ugyanis korábban Torinóban három, Vancouverben pedig egy egyéni számban csúszott le éppen a dobogóról, így olimpián most szerezte első érmét, méghozzá rögtön aranyat.
A norvégok mögött az ezüst- a németeké, míg a bronzérem a világbajnoki címvédő finneké lett.
Sífutás, 4x5 km-es női váltó, olimpiai bajnok:
Norvégia (Vibeke Skofterud, Therese Johaug, Kristin Störmer Steira, Marit Björgen) 55:19.5 p
2. Németország (Katrin Zeller, Evi Sachenbacher-Stehle, Miriam Gössner, Claudia Nystad) 24.6 mp hátrány
3. Finnország (Pirjo Muranen, Virpi Kuitunen, Riitta-Liisa Roponen, Aino-Kaisa Saarinen) 30.4 mp h.

Északi összetett: kettős amerikai siker
A világbajnoki címvédő Bill Demong nyerte az északi összetett egyéni nagysánc számát a vancouveri téli olimpia csütörtöki versenynapján.
A második helyen honfitársa, Johnny Spillane végzett, aki így három ezüstéremmel zárta a játékokat, miután a normálsáncos viadalon és - többek között Demonggal kiegészülve - váltóban is a dobogó második helyére állhatott fel. A harmadik az osztrák Bernhard Gruber lett.
A síugrást a zord, szeles körülmények ellenére ugyan elkezdték, ám a szervezők úgy döntöttek, hogy félbeszakítják a viadalt és újrakezdik azt. Csakhogy a második "próbálkozás" során a szeles idő éppen a Világkupa-sorozat legjobbjaival, azaz az utolsó öt ugróval babrált ki, ugyanis hátszelet kaptak, így a futásra gyakorlatilag minden esélyük elszállt.
Az ugrásban győztes Grubert a két amerikai érte utol, a 46 másodperc hátránnyal induló Demong és a 34 másodperccel mögötte rajtoló Spillane. Ez a trió haladt az élen, majd az utolsó emelkedőn Demong ritmust váltott és leszakította riválisait, így viszonylag simán győzött.
Eredmények:
északi összetett, egyéni nagysánc, olimpiai bajnok:
Bill Demong (Egyesült Államok) 25:32.9 perc
2. Johnny Spillane (Egyesült Államok) 4.0 mp hátrány
3. Bernhard Gruber (Ausztria) 10.8 mp h.

Éremtáblázat
A vancouveri, XXI. téli olimpia éremtáblázata a csütörtöki versenynap - 86-ból 70 versenyszám - után: