Utolsó harmadnyi Blues

New York. Ismét az utolsó harmadra ébredt fel a St. Louis Blues jégkorongcsapata az NHL csütörtök esti játéknapján, s egyenlítette ki háromgólos hátrányát a Chicago ellen. Az utolsó helyezett Atlanta pontot szerzett a listavezető Ottawától, a Colorado – Roy kapus shutoutjának köszönhetően – 5:0-ra verte a Columbust.

Senki sem használja ki jobban az NHL-ben az utolsó harmadot a St. Louis csapatánál. A Blues idén a mérkőzés rendes játékidejének utolsó húsz percében 72 gólt szerzett, s mindössze negyvenet kapott. A csütörtöki játéknapon például a Chicago Blackhawks ellen parádéztak MacInnisék, s háromgólos hátrányról egyenlítettek (3:3), nagy örömet szerezve ezzel szakvezetőjüknek. Joel Quenneville, aki még 1997. január 6-án foglalta el a kispadot, ezen a találkozón irányította ötszázadszor a Bluest.

Patrick Roy nem elégedett meg azzal, hogy két nappal korábban őt ünnepelte az NHL, miután ezredszer is a kapu elé állt. A Colorado Avalanche hálóőre a Columbus Blue Jackets elleni, 5:0-s mérkőzésen mind a tizennyolc lövést hárította, s idén először ért el shutoutot. A csapat a sikerét a remek emberelőnyös helyzetkihasználásnak köszönhette, így szerzett gólt Derek Morris, Steven Reinprecht és Adam Foote is.

Nagy bravúrt ért el az Atlanta Thrashers együttese, amely a Keleti főcsoport (és egyben az egész liga) legrosszabbjaként a legjobb Ottawa ellen csípett meg egy pontot. A 3:3-as eredménnyel zárult összecsapáson Brad Tapper alig négy perccel a rendes játékidő lejárta előtt szerezte az egyenlítő gólt. Az eredmény már csak azért is érdekes, mert a két együttes legutóbbi, január másodiki találkozásakor a Szenátorok 8:1-re győztek, Marian Hossa akkor ütött négy gólt, közte egy klasszikus mesterhármast az első harmadban.

EREDMÉNYEK: Atlanta Thrashers – Ottawa Senators 3:3 – hosszabbítás után (1:1, 1:1, 1:1 – 0-0), gól: Kozlov , Hrkac, Tapper, illetve Alfredsson, White, Volcsenkov. Chicago Blackhawks – St. Louis Blues 3:3 – hosz-szabbítás után (1:0, 1:0, 1:3 – 0-0),

gól: Nyikolisin, Berjozin, Daze, illetve Kavanov, MacInnis, Drake. Pittsburgh Penguins – Boston Bruins 1:4 (1:2, 0:1, 0:1), gól: Kraft, illetve Murray 2, Knuble, Rolston. Nashville Predators – New York Rangers 2:4 (0:3, 1:0, 1:1), gól: Hartnell, Skrastins, illetve Tripp, Lundmark, Poti, Messier. Calgary Flames – Phoenix Coyotes 1:7 (1:4, 0:2, 0:1), gól: Drury, illetve Vaananen, Abid 2, Langkow, Briere, Doan, Mara. Colorado Avalanche – Columbus Blue Jackets 5:0 (1:0, 2:0, 2:0), gól: Morris, Reinprecht, Foote, Keane, Smith. Los Angeles Kings – Minnesota Wild 1:2 (0:0, 0:1, 1:1), gól: Palffy, illetve Bouchard, Gáborík.

KANADAI PONTVERSENY: 1. Mario Lemieux (Piitsburgh) 41 meccs, 20 gól, 48 gólpassz, 68 pont, 2. Markus Naslund (Vancouver) 48-32-29-61, 3. Joe Thornton (Boston) 43-23-37-60, 4. Glen Murray (Boston) 48-27-28-55, 5. Alekszej Kovaljov (Pittsburgh) 48-20-35-55, 6. Todd Bertuzzi (Vancouver) 48-26-28-54, 7. Marián Hossa (Ottawa) 49-33-19-52)... 10. Jaromír Jágr (Washongton) 48-25-26-51...15. Pavol Demitra (St. Louis) 46-16-32-48... 17. Marián Gáborík (Minnesota) 48-25-22-47.

GÓLLÖVŐLISTA: 1. Marián Hossa 33, 2. Markus Naslund 32, 3. Ilja Kovaljcsuk (Atlanta, Glen Murray 27-27, 5. Tedd Bertuzzi 26, 6. Jaromír Jágr, Marián Gáborík 25-25 gól. (O–O, SITA)