Továbbra sem tud nyerni a DAC csapata

Pozsony. Mindössze kilenc gól született a bajnokság 18. fordulójának nyolc mérkőzésén, a csapatok ötször adták döntetlenre a meccseket. Tavasszal továbbra is nyeretlen a DAC, a rimaszombatiak viszont idegenben győztek, s megközelítették a listavezető nagyszombatiakat.
NITRA–DAC 2:1 (2:0). Góllövők: Jelšic (17., 24.

NITRA–DAC 2:1 (2:0). Góllövők: Jelšic (17., 24. – mindkettőt 11-esből), ill. G. Majoroš (73.). Játékvezető: Dobos, 700 néző. A hazaiak igyekeztek lerohanni ellenfelüket, a gyors ellentámadások során a vendégek kétszer szabálytalankodtak, s a megítélt két büntetőt Jelšic értékesítette. Az egyik tizenegyes nagyon vitatható volt. A szünet után a DAC többször veszélyeztetett, s a hazai védelem megingása után gólt is lőtt, de többre már nem futotta erejéből.

SENEC–TRNAVA 0:0. Játékvezető: Hrčka, 3500 néző. Kiegyenlített játékot hozott a Diószegen lebonyolított rangadó, a szurkolók nem láttak gólt, mivel a csatárok az öltözőben felejtették góllövő cipőjüket. Egyik csapat sem dolgozott ki valamirevaló helyzetet a csapnivaló, nézőriasztó mérkőzésen.

ZLATÉ MORAVCE–RIMAVSKÁ SOBOTA 0:1 (0:1). Góllövő: Chlebek (29.). Játékvezető: Jaška, 800 néző. Már az első percben gólt lőhettek volna a hazaiak, Dian egyedül húzott kapura, ám elhibázta a lövést. Később Piszár a kapufát találta el, majd jött a 29. perc, amikor a hazaiak egy szögletrúgás után rosszul fejelték ki a labdát, s Chlebek lövése egy védőn irányt változtatva a hálóba jutott. A vendégek nagyobb arányban is nyerhettek volna, de Piszár ismét csak a kapufáig jutott.

PODBREZOVÁ–DEVĺN 0:0. Játékvezető: Tomčík, 2000 néző. Piros lap: Ličko (80. – Podbrezová). Amikor az 5. percben a hazai Krochta nem tudta értékesíteni a tizenegyest, senki sem gondolta, hogy ez a mérkőzés döntő momentuma lesz. Ugyanis később egyáltalán nem forogtak veszélyben a kapuk.

BANSKÁ BYSTRICA–TOPOĽČA-NY 1:1 (1:1). Góllövők: D. Tóth (31.), ill. Miklaš (13.). Játékvezető: Ballarin, 1000 néző. Piros lap: Kentoš (64. – Dukla, ismételt szabálytalanságért). Annak ellenére, hogy a hazaiak sokáig tíz emberrel játszottak, nyerhettek volna, de a legjobb helyzeteket is kihagyták.

HUMENNÉ–ŽIAR 1:0 (0:0). Góllövő: Kočiš (68.). Játékvezető: Bereník, 1100 néző. A hazaiak állandó fölényben futballoztak, nagyobb arányban is nyerhettek volna.

SLOVAN B–VRANOV 0:0. Játékvezető: Šulek, 180 néző. A hazaiak harmadik mérkőzésükön sem tudtak gólt rúgni, pedig állandóan ellenfelük kapuja előtt tanyáztak.

NOVÁKY–LIČARTOVCE 1:1 (0:1). Góllövők: Majsniar (54.), ill. Pagor (14.). Játékvezető: Chládek, 1500 néző. Az első félidőben a vendégek voltak jobbak, a szünet után a hazaiak irányították a mérkőzést, de helyzeteiket elpuskázták.

16. Zl. Moravce 18 0 4 14 10:43 4

A 19. forduló párosítása: Devín– Vranov, B. Bystrica–Slovan B, DAC–Senec, Topoľčany–Nitra, Tr-nava–Humenné, Žiar–Nováky, Li-čartovce–Zl. Moravce, Rim. Sobota–Podbrezová.

A sereghajtó aranyosmarótiaktól a bajnokság befejezése után 12, a szenciektől 3 pontot levonnak.