Thom nem maradhat

Berlin. A sokáig veretlen VfB Stuttgart lecsúszott a dobogóról a Bundesligában, miután Szabics Imre együttese hazai pályán 3:2-re kikapott a Leverkusentől a német labdarúgó-bajnokság idei utolsó fordulójában. A magyar csatár ezúttal nem volt eredményes.

Koller vezető gólját ünnepli a Kaiserslautern ellenReuters-felvételA Leverkusen a szünetig kétgólos előnyt szerzett a stuttgarti Gottlieb Daimler-stadionban: Ramelow és Berbatov (2007-ig meghosszabbította szerződését a gyógyszergyáriaknál) révén. A bolgár támadó szünet után még egyszer betalált, a hazai gólokat ekkor Kuranyi és Soldo szerezték. A második játékrészre alaposan átszervezte csapatát a stuttgartiak mestere, Felix Magath, így a BL-ben is vitézkedő svábok három csatárral rohamozták Hans-Jörg Butt kapuját. Szabicsék előtt többször is felcsillant az egyenlítés lehetősége, azonban a vendégek mindig tudtak újítani, így végül megérdemelt győzelmet arattak a szezon végére kissé elfáradó VfB ellen. Érdekesség, hogy a most kapott három gól a Stuttgart esetében egy híján annyi, mint amennyit egész idényben kaptak. Sikerükkel Augenthalerék megelőzték a Stuttgartot, így ők várhatják a dobogó harmadik helyéről a január 31-én kezdődő tavaszi szezont.

Nem bírt a Dortmund a Kaiserslauternnel: Koller találatára Lincoln válaszolt. Hannoverben is döntetlen született a Bochum ellen (2:2), Münchenben pedig a Mönchengladbach győzött az 1860 vendégeként. Pontosztoszkodást hozott a Schalke–Wolfsburg (1:1) összecsapás is.

18. Frankfurt 17 3 3 11 16:28 12

A Kaiserslautern csapatától három pontot levontak.

Andreas Thom nem tarthatja meg vezetőedzői posztját Király Gábor és Dárdai Pál csapatánál, a német labdarúgó Bundesligában szereplő Hertha BSC-nél. „Thom nagyon jó munkát végzett, de megbízatása az 1. FC Köln elleni bajnoki mérkőzéssel véget ért” – mondta Dieter Hoeness, az együttes menedzsere, hozzátéve: az új trénert január 3-án mutatják be. Thomot, aki a december 4-én menesztett Huub Stevens helyét vette át a csapatnál, a helyi sajtó sokáig esélyesnek tartotta arra, hogy véglegesen is edzője legyen a Herthának, ám a vezetők – valószínűleg a Kölnben elszenvedett 3:0-ás vereség miatt – másképp döntöttek.