<p>A holnapii, Lima és Pisco között megrendezésre kerülő 263 kilométeres felvezető szakasszal útjára indul a világ leghosszabb és legnehezebb terepversenye, a Dakar-rali. Tizennégy versenynap, kevés híján 8500 kilométer és majd’ ötszáz induló: autók, motorok, négykerekűek és kamionok, ahogy az már lenni szokott.</p>
Svitko dobogós esélyekkel a Dakaron
Az idei kiírásban a mezőny az eddigiekkel ellentétben „fentről lefelé” (Peru, Argentína, Chile sorrendben) fog haladni, ami azt jelenti, hogy a legkeményebb sivatagi etapok (Atacama) már a viadal első felében műsorra kerülnek. Persze a második hét sem lesz sétagalopp: az Andokon át újra vissza a sivatagba, majd kezdődhet minden elölről.
Az, hogy a Dakar (korábban Párizs–Dakar) nevű tereprali versenyt immáron ötödik éve Dél-Amerikában rendezik, szinte már senkinek sem tűnik fel. A kontinensen imádják a motorsportot (a perui szakaszokon a szervezők például egymillió nézőt várnak), a természeti adottságok többnyire jobbak (tehát keményebbek), mint Afrikában, és errefelé ritkán kell félni a gép- és emberrabló sivatagi buckalakóktól. És egyáltalán: maratonit sem Görögországban futnak csupán, sőt.
Részleteket a szombati Új Szóban olvashatják!
GYÖRGY NORBERT
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.